Jeśli posiadasz w swoim domu konsolę PlayStation – ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie. Dziś, 25 lat temu, w Japonii zadebiutowało pierwsze urządzenie PlayStation. Już pierwszego dnia konsola sprzedała się w ponad 100 000 egzemplarzy! Co więcej, stał się pierwszym systemem domowej rozrywki, który przekroczył granicę 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie! Dokładnie dzisiaj Sony PlayStation świętuje swoje 25-lecie i zapraszamy do przyłączenia się!

W oficjalnej Wpis na blogu PlayStation, obecny prezes i dyrektor generalny, Jim Ryan, wyraził wdzięczność i uznanie dla całej grupy fanów. Wpis na blogu zawiera pewne historyczne fakty dotyczące rozwoju firmy, jej poglądów na społeczność graczy i twórców gier. Słowami Jima Ryana:

„Uderzyliśmy w społeczność graczy, ponieważ PlayStation oferowało wrażenia wykraczające poza to, co ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić, możliwe dzięki konsoli domowej. Od samego początku otworzyliśmy ramiona dla programistów, zapewniając im narzędzia i technologię do tworzenia pięknych, rozległych światów i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście doprowadziło do różnorodności gier, z których słynie PlayStation, co jest prawdziwym znakiem rozpoznawczym naszej marki na wielu generacjach platform sprzętowych”.

Faktem jest, że PlayStation nie pozwoli, aby ta okazja przeszła niezauważona, a przez cały tydzień możesz spodziewać się wielu wspaniałych rzeczy. Sony planuje wprowadzić m.in ”cykl uroczystości” na swoich platformach społecznościowych i blogu, więc z całego serca chcemy Cię poinformować – śledź, co planuje Sony, to może być piekielnie satysfakcjonująca rocznica. Ponieważ nie jest jeszcze jasne, co będzie się działo przez cały tydzień, zalecamy zaopatrzenie się w te karty PSN – wczesne przygotowania zawsze się opłacają.

Wszystkiego najlepszego z okazji 25-lecia!