Jak myślisz, dlaczego niektóre gry są czczone, a niektóre mają tylko małych, oddanych fanów, którzy nigdy nie mogą się zamknąć, mówiąc, jak wspaniała była gra, w którą grali? Parafrazując George’a Orwella: „wszystkie gry są równe, ale niektóre gry są równiejsze od innych”, możemy łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Marketing i znajomość. Gry takie jak Call of Duty, Battlefield, FarCry, Assassin’s Creed itp. są sprzedawane wszędzie, a kupując następną część, wiesz, co dostaniesz. Inne są zapomniane i stają się niszą wśród niedocenianych gier.

Z drugiej strony, nowe adresy IP mają trudności z wybiciem się ponad popularne gry, ponieważ są, no cóż, nowe, a większość marketingu, który otrzymują, to poczta pantoflowa. Być może słyszałeś, jak ktoś wspomina nazwę pewnej gry, ale czy naprawdę w nią grałeś?

Zmieńmy to.

Niedoceniane gry, w które nie pożałujesz

Oto cztery wybitne, niedoceniane gry, które zasługują na więcej miłości, uznania i uznania. Oto gry, w które MUSISZ zagrać przynajmniej raz.

NieR: Automaty

Na pierwszy rzut oka NieR: Automata może wyglądać jak fetysz japońskiej pokojówki z sekwencjami z piekła kul i rozgrywką typu hack 'n slash, i cóż, w pewnym sensie tak jest, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli chodzi o NieR: Automata, jest więcej niż na pierwszy rzut oka.

Im więcej grasz, eksplorujesz i zagłębiasz się w grę, tym bardziej ona rozkwita. Większość budowania świata odbywa się poprzez zadania poboczne (nie jest to coś, co zwykle robią gry), a każda nowa interakcja odblokowuje tajemnice postapokaliptycznej przyszłości, poszerza wiedzę i zadaje egzystencjalne i filozoficzne pytania dotyczące życia, miłości i wolności zmusi gracza do zakwestionowania jego działań.

Na rynku przesyconym szybkimi strzelankami pierwszoosobowymi, konkurencyjnymi Battle Royale i grami z otwartym światem z niekończącymi się listami ukończeń, NieR: Automata to gra, która szanuje gracza i pozostaje z tobą długo po wyświetleniu napisów końcowych. To naprawdę jedyny w swoim rodzaju i dowód na to, jakie gry mogą i powinny być.

Kup NieR: Automata taniej

Opowieść o zarazie: niewinność

Dżuma, znana również jako Czarna Śmierć, pochłonęła ponad 100 milionów istnień ludzkich. Odbudowa ludzkości zajęła 200 lat i do dziś jest uważany za jeden z najciemniejszych okresów w historii ludzkości. Oto ponura sceneria A Plague Tale: Innocence – opowieści o dwojgu ludziach, których łączy przetrwanie w świecie, który powoli obumiera.

Wśród niedocenianych gier A Plague Tale: Innocence to perełka.

Gra może nie oferować historii z oszałamiającymi zwrotami akcji, znaczącą mechaniką rozgrywki lub nigdy wcześniej nie widzianymi zagadkami do rozwiązania. Co jest w tym takiego specjalnego? Podobnie jak The Last of Us (wiesz, jeśli w to grałeś), gra polega na więzi między postaciami. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się kolejną misją eskortową, gra łączy głównych bohaterów w ekscytującą opowieść o śmierci i przetrwaniu.

Kup A Plague Tale: Innocence taniej

GRIS

Jako gracze jesteśmy przyzwyczajeni do szybkiej rozgrywki, ogromnych otwartych światów, grindowania XP, a nawet przemocy. „Hałas” gier wideo stał się naszą drugą naturą, czymś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i na co już nie zwracamy uwagi. Czasami potrzebny jest specjalny rodzaj gry, abyśmy mogli nacisnąć pauzę i objąć wszystko, co nas otacza, a GRIS jest tą grą.

GRIS to jedna z niedocenianych gier

Od pierwszej chwili GRIS zapiera dech w piersiach, gdy budzisz się w gigantycznej dłoni, gotowy do rozpoczęcia przygody. GRIS nie różni się od żadnej innej gry platformowej i nie będzie stanowił wyzwania podczas rozwiązywania zagadek ani przemieszczania się z punktu A do punktu B, ale w GRIS nie chodzi o samą rozgrywkę.

GRIS to emocjonalna podróż, metafora pozostawiona do interpretacji każdemu, kto w nią zagra. W gorączkowym, wiecznie pędzącym świecie GRIS to gra, która sprawia, że ​​zatrzymasz się na chwilę, odetchniesz i pochłoniesz jego piękno, spokój i muzykę. Ale słowa nic nie znaczą, gdy opisują piękno GRIS, to gra, w którą musisz zagrać.

Kup GRIS taniej

Spec Ops: Linia

Spec Ops: The Line zostało odrzucone przez graczy jako jedna z tych przeciętnych strzelanek wojskowych z osłonami z perspektywy trzeciej osoby, które pojawiły się po tym, jak Gears of War praktycznie wynalazł ten gatunek. Ocenianie gry po zwiastunach było błędem popełnianym przez graczy. Z drugiej strony, gdyby Spec Ops: The Line ujawniło wszystko, co niesie, nie wywarłoby to takiego wrażenia na tych, którzy w to grali.

Spec Ops the line to jedna z niedocenianych gier.

Tak, w gruncie rzeczy nadal jest to trzecioosobowa strzelanka wojskowa oparta na okładce, ale zawiera w sobie znaczącą narrację i wagę. Wiele gier próbowało przedstawić okropności wojny i zagłębić się w psychikę żołnierzy, ale żadna nie zbliżyła się nawet do tego, co udało się osiągnąć Spec Ops: The Line. Gra ma wiele zakończeń, z których każde jest bardziej niepokojące od drugiego.

Kup Spec Ops: The Line taniej

Te niedoceniane gry dowodzą, że gry wideo mogą być czymś więcej niż tylko grami. Są dowodem na odwieczną tezę, że gry wideo są sztuką.