Age of Empires to jedna z najlepszych serii strategii czasu rzeczywistego w grach, bez wyjątku! Jednak zawartość tej serii nie jest nieskończona i każdemu wielkiemu fanowi w końcu zabraknie rozgrywki AoE. Stwarza to duże zapotrzebowanie na gry takie jak Age of Empires, które zaspokoiłyby potrzeby strategii czasu rzeczywistego, które ma wielu fanów tego gatunku. Tworzenie własnej armii, budowa bazy domowej, która byłaby w stanie przetrwać ataki nieustraszonych wrogów, zarządzanie zasobami i pójście na wojnę – to wszystko są niezbędne cechy każdej strategii czasu rzeczywistego!

Age of Empires to seria stworzona przez Hidden Path Entertainment, która uchwyciła wszystkie wspomniane wcześniej cechy i wyciągnęła z niej jak najwięcej, stąd jej niesamowita popularność. Tytułom, które znajdziesz poniżej, udało się zrobić to samo! Te gry, takie jak Age of Empires, niekoniecznie są podobne pod względem wyglądu, ale raczej emanują tym samym poczuciem doskonałości, zapewniając jedne z najlepszych doświadczeń RTS w dzisiejszym świecie gier!

Wiek mitologii

Zacznijmy listę od oczywistego wyboru. Wiek mitologii jest zasadniczo spin-offem z Age of Empires, w którym w obu grach podejmowanych jest wiele takich samych decyzji rozwojowych, jak należy się spodziewać po dwóch grach, za którymi stoi zasadniczo ten sam zespół programistów. Spośród wszystkich gier, takich jak Age of Empires, ta jest zdecydowanie najbardziej podobna!

Zasadniczo jest to ta sama gra, jednak Age of Mythology wita płatnika mitologiczną scenerią zamiast bardziej realistycznej, do której możesz być przyzwyczajony w AoE. Będziesz mógł dodać do swojej armii stworzenia takie jak Minotaury i Cyklopy, wybierając mityczne stworzenia jako przywódców i zmierzyć się z samym Krakenem w zaciętej bitwie! Jeśli szukasz gier takich jak Age of Empires, które miałyby mechanikę i całą rozgrywkę jak najbardziej zbliżoną, to powinien być twój wybór!

Warcraft 3

Warcraft 3

To arcydzieło Blizzarda zasługuje na listę gier takich jak Warcraft 3 samodzielnie! Jest to z pewnością jedna z najlepszych pojedynczych gier w świecie strategii czasu rzeczywistego, bez względu na to, jak bardzo różni się od gry, z którą porównujemy ją na tej liście! Oferuje o wiele bardziej nieziemskie wrażenia, ponieważ nic w świecie Warcraft 3 nie przypomina prawdziwego świata!

Tak, to dość stara gra, wydana w 2002 roku. Jednak ten gigant wśród innych gier, takich jak Era imperium otrzymał ogromną aktualizację dopiero w 2018 roku, która sprawiła, że ​​gra jest kompatybilna z nowoczesnymi monitorami do gier i sprawiła, że ​​​​wygląda jak nowoczesna gra, z ulepszoną grafiką! Po wprowadzeniu tych zmian Warcraft 3 nadal jest obecnie jedną z najprzyjemniejszych gier tego gatunku!

Kozacy 3

Kozacy 3

Mimo że został wydany dopiero w 2016 r., Kozacy 3 jest bardzo oldschoolowym RTS-em opracowanym przez GSC Game World. Zasadniczo jest to przeróbka HD pierwszej gry z serii, która została wydana na początku 2000 roku i była jedną z oryginalnych gier, takich jak Age of Empires w tamtych czasach. W przeciwieństwie do pierwszych dwóch gier na liście, ta ma znacznie bardziej rzeczywiste wrażenia, przenosząc gracza z powrotem do czasów średniowiecza, podobnie jak ukochany AoE!

Jak można się spodziewać po grze tego rodzaju, zbierasz wszelkiego rodzaju zasoby, kontrolujesz zwykłych robotników, budujesz swoje miasto, budujesz potężną armię i idziesz na wojnę, aby zdominować całą okolicę! Gra zawiera jedne z największych bitew, jakie kiedykolwiek widziano w grze strategicznej czasu rzeczywistego! Jeśli chcesz podnieść rozmiar bitew, jest to jedna z gier takich jak Age of Empires, na którą powinieneś spojrzeć!

StarCrafta II

StarCraft 2

Podobnie jak Warcraft 3, ten niesamowity RTS naprawdę zasługuje na własną listę, porównującą inne gry z doskonałością tego tytułu Blizzarda. To nie tylko świetna strategia czasu rzeczywistego, ale także jedna z najlepszych gier e-sportowych wszechczasów, która była jednym z pierwszych ojców całej sceny e-sportowej! Odtwarzanie StarCrafta II online jest również darmowym doświadczeniem, co oznacza, że ​​nie musisz nawet wydawać ani grosza, aby posmakować tego doświadczenia!

Aby dostać się do kampanii dla jednego gracza w tej grze z listy gier takich jak Age of Empires, będziesz musiał zapłacić za doświadczenie. Jeśli jednak lubisz kampanie RTS dla jednego gracza, jest to coś więcej niż tylko warte swojej ceny! Zapewnia futurystyczne wrażenia z kosmosu, coś, czego nie można uzyskać w żadnej innej grze z tej listy! To najlepsza gra, jeśli chcesz oderwać się od średniowiecznego RTS-a i sprawdzić swoje umiejętności w przyszłości!

Cywilizacja Sida Meiera 6

cywilizacja 6

Firaxis Games i 2K Games po raz kolejny połączyły siły w celu wydania jednej z najlepszych gier strategicznych w branży. Z takim zespołem nie ma możliwości, aby nie odnieśli sukcesu! Rezultatem jest nie tylko kolejna gra, taka jak Age of Empires, ale obecnie jedna z najlepszych gier tego gatunku! Przedstawia grę strategiczną w klasycznym stylu w nowoczesny sposób, aby przyciągnąć uwagę zarówno starych graczy szkolnych, jak i napływ nowych, którzy pojawiają się każdego dnia!

Po raz kolejny pomysł jest prosty – zbieraj zasoby, buduj miasto, buduj armię, zarządzaj robotnikami itp. Jednak sposób, w jaki to się dzieje, to czysta magia rozwijająca grę, utrzymując gracza w zanurzeniu i sprawiając, że traci on orientację czasu i przestrzeni! Cofnij się w czasie i ponownie zobacz historię w prawdziwie magicznym doświadczeniu, które zasługuje na porównanie z grami takimi jak Age of Empires!

Wszystkie powyższe gry są bardzo różne, a każda z nich zawiera bardzo wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju doświadczenie! Nie ma sensu powielać w kółko tego samego. Po prostu się starzeje! Zamiast tego możesz zanurzyć się w różne doświadczenia strategiczne, z których wszystkie mają tę samą aurę, którą mają tylko świetne gry!