Czujecie, że duch Świąt powoli się wkrada? Wakacje mogą być jedyną porą roku, w której można znaleźć czas na relaks przy grze, którą chciałeś wypróbować eony temu. Jeśli nie masz stosu gier na liście „must play”, nie martw się. Przygotowaliśmy kilka rekomendacji najlepszych dostępnych gier odpowiednich na radosną zabawę z całą rodziną.

Rozgotowane 2

Boże Narodzenie bez mnóstwa jedzenia jest szalone. Ale zanim zaczniesz przygotowywać świąteczną ucztę, zaproś rodzinę na trening przed ekranem. Jedną z najlepszych gier do tego jest właśnie to Rozgotowane 2. To uroczy kooperacyjny symulator gotowania i kontynuacja wielokrotnie nagradzanej serii Ghost Town Games. Overcooked 2 stawia przed graczami wielozadaniowość i koordynację działań w najbardziej absurdalnych miejscach. To doskonały wybór dla całej rodziny.

Legendy Raymana

Prawie 5 lat temu Ubisoft wydał Legendy Raymana, przygodowa platformówka akcji, która do dziś uchodzi za jedną z najlepszych gier gatunku. Możesz grać w tę grę solo lub zaprosić rodzinę do przyłączenia się i zanurzenia w magicznych obrazach przedstawiających różne sprytnie wykonane poziomy. Ukończcie razem wyzwania w grze w trybie współpracy lub wypróbujcie jedną z wielu zabawnych minigier przeciwko sobie. Możemy obiecać dobrą zabawę i dużo śmiechu. O to właśnie chodzi w Bożym Narodzeniu.

Oszustwo ekranowe

Nie ma innej podobnej gry Oszustwo ekranowe. Główną ideą jest strzelanie do innych graczy i wygrywanie, ale jest pewien zwrot akcji. Nie możesz zobaczyć swoich przeciwników na ekranie. Są niewidoczne, a jedynym sposobem, aby wiedzieć, gdzie strzelać, jest… oszukiwanie. Aby wygrać, musisz zerknąć na ekran przeciwników i odgadnąć ich lokalizację. Warto jednak wspomnieć, że ta gra jest przeznaczona do grania w grupie. Im wiecej tym lepiej. Jednak podczas wakacji nie powinno to stanowić dużego problemu.

Stromy

Jeśli kochasz śnieg, na pewno pokochasz Stromy. W 2016 roku Ubisoft stworzył niesamowicie piękną grę z otwartym światem o ekstremalnych sportach zimowych, która jest stale aktualizowana do dnia dzisiejszego. Możesz grać w tę grę solo lub wpaść ramię w ramię ze znajomymi lub rodziną. W Steep możesz ścigać się po Alpach do mety na nartach, wingsuitach, deskach snowboardowych i paralotniach oraz zdobywać punkty za stylowe triki. Co więcej, możesz rzucać wyzwanie członkom rodziny w różnych indywidualnych wyzwaniach i dostosowywać rozgrywkę rodzinną do własnych upodobań.

Nigdy sam

Na pierwszy rzut oka, Nigdy sam może wydawać się prostą platformówką z puzzlami z opcją gry razem z kilkoma kumplami z kanapy. Jednak mechanika rozgrywki nie jest centralnym elementem gry. Never Alone opowiada wciągającą historię ludową o plemieniu Iñupiaq, które mieszka w północnej Alasce. Warto wspomnieć, że gra jest dość krótka i można ją ukończyć w kilka godzin, więc jest idealna dla tych, którzy szukają czegoś, co zastąpi wieczorny film. Wspaniała reżyseria i animacja sprawią, że będzie to warte twojego czasu.