Jest tam wielu graczy. Treści związane z grami stanowią ogromną część internetu – tysiące filmów o grach na YouTube, tysiące kanałów gier na Twitchu i Mixerze. A to tylko wierzchołek góry lodowej… Dlaczego więc do cholery do tej pory my – gracze – nie mieliśmy własnej, specjalnej przeglądarki internetowej? Uważamy, że podobne myśli przyszły do ​​głowy zespołowi Opery, dlatego postanowili stworzyć pierwszą na świecie przeglądarkę do gier, Opera GX.

Według Krystiana Kolondry, wiceprezesa ds. przeglądarek Opera, Opera GX jest stworzona dla ludzi, którzy kochają gry i spędzają dużo czasu na budowaniu swoich ustawień. Zespół chciał dać graczom przeglądarkę idealnie pasującą do ich pięknych maszyn. I nie tylko to. Opera GX ma wiele przydatnych narzędzi zaprojektowanych z myślą o graczach. Oto lista powodów, dla których warto zacząć korzystać z Opery GX już dziś!

1. Pozwala kontrolować użycie procesora i pamięci RAM

Opera GX jest uzbrojona w unikalny panel GX Control, który pozwala użytkownikom określić, ile procesora lub pamięci RAM komputera chcą wykorzystać w przeglądarce. Przełączając kółko, można zdecydować się na przeznaczenie określonego procentu zasobów komputera na przeglądarkę. Opera GX utrzyma się w tych granicach. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych przeglądarek żądnych pamięci, Opera GX daje graczom pełną kontrolę nad ich grami i przeglądaniem.

2. Integracja z Twitchem

Kolejną przydatną funkcją dla graczy jest integracja Opery GX z Twitchem. Przeglądarka pozwala użytkownikom logować się do ich kont Twitch bezpośrednio z paska bocznego i powiadamia ich, gdy streamer, którego obserwują, rozpocznie transmisję na żywo.

Jeśli Twitch nie jest twoją filiżanką herbaty, ekran szybkiego wybierania przeglądarki zawiera również skróty do innych witryn popularnych wśród graczy, w tym Discord, YouTube i Reddit. Oznacza to, że od Twojej ulubionej zawartości do gier zawsze dzieli Cię jedno kliknięcie!

3. Projektowanie gier, dźwięki i integracja sprzętu

Gdy po raz pierwszy uruchomisz Operę GX, powitają Cię dźwięki i sekwencja animacji inspirowana konsolami do gier. Efekty dźwiękowe i stworzenie muzycznego logo w GX to efekt współpracy Opery z dźwiękowcem Rubénem Rincónem i zespołem Berlinist, który niedawno otrzymał nominację do nagrody BAFTA Games Awards za oryginalną ścieżkę dźwiękową do gry GRIS. Efekty dźwiękowe, jak również większość funkcji przeglądarki, można dostosować lub wyłączyć w panelu ustawień.

Opera GX po wyjęciu z pudełka ma elegancki wygląd inspirowany grami z ciemnymi i czerwonymi elementami. Użytkownicy mogą również wybrać inny kolor podświetlenia spośród 10 sugerowanych kolorów lub wejść głębiej i wybrać spośród 16 milionów możliwości, korzystając z rozszerzonej funkcji próbnika kolorów.

Opera GX zawiera również ekskluzywny zestaw tapet zaprojektowanych tak, aby pasowały do ​​przeglądarki i dużych wyświetlaczy najnowszych konfiguracji gier. Zawiera również integrację Razer Chroma, co oznacza, że ​​klawiatura, mysz i inne elementy Razer Chroma dostosują swoje kolory do wybranych kolorów podświetlenia w przeglądarce. Wkrótce pojawi się więcej sprzętu!

4. Ekskluzywne oferty gier!

Nasi fani wiedzą, że w Enebie stawiamy na jakość – zapewnienie najlepszych ofert i najwyższej satysfakcji użytkowników jest (i zawsze będzie) naszym najwyższym priorytetem. Opera GX podziela tę wizję i wdrożyła specjalny GX Corner, miejsce, w którym prezentowane będą wiadomości z sieci, wyselekcjonowane oferty gier oraz informacje o nowych i interesujących grach. Możesz być pewien, że zawsze znajdziesz najlepsze oferty na Eneba, korzystając z tej niesamowitej funkcji.

Och… Prawie zapomnieliśmy, że przez ograniczony czas gości Eneba specjalna wyprzedaż promocyjna z najlepszymi i najnowszymi grami. Pamiętaj, aby sprawdzić to w naszej sieci zaraz po zakończeniu dostosowywania Opery GX.

5. Wszystkie standardowe funkcje Opery są nadal dostępne

Na koniec powinniśmy wspomnieć o innych wspaniałych funkcjach przeglądania sieci, które Opera robi lepiej niż ktokolwiek inny. Opera GX zawiera wszystkie funkcje popularnej przeglądarki Opera na komputery stacjonarne, z której korzysta obecnie ponad 65 milionów użytkowników. Oznacza to, że oprócz integracji z Twitchem, użytkownicy mogą również aktywować komunikatory Telegram, WhatsApp, Facebook czy Vkontakte w pasku bocznym, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi bez konieczności otwierania osobnych zakładek.

Opera GX zachowuje również popularną funkcję Video Pop-Out, która ułatwia „wyskakiwanie” wideo ze strony internetowej, na której jest przesyłane strumieniowo, i oglądanie go na innych stronach internetowych.

Wbudowany bloker reklam w Operze zagwarantuje, że strony ładują się szybko i bez rozpraszania uwagi, podczas gdy darmowa przeglądarka VPN bez logów pozwoli graczom bezpiecznie przeglądać sieć podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi.