Ten tydzień to kolejna ważna aktualizacja dla Pole bitwy 5. Nowa aktualizacja o nazwie Lightning Strikes będzie bezpłatna i wprowadzi wiele nowych dodatków do gry. Kawałek nowej zawartości będzie zawierał trzy tryby gry, nowe bronie, skórki i wiele więcej. Możecie to sprawdzić w zwiastunie poniżej.

Jeden z nowych trybów gry nazywa się Squad Conquest. Jest to bardziej skondensowana wersja już istniejącego trybu Podboju, w którym będą uczestniczyć dwie drużyny na drużynę. Deweloper ma nadzieję, że Squad Conquest rozszerzy grę o bitwy na mniejszą skalę i zawiera bardziej taktyczne warianty map z istniejącej puli map.

Kolejny nowy tryb gry zostanie uruchomiony w lutym. Combined Arms to zupełnie nowy tryb kooperacji, który powinien zawierać misje kooperacyjne dla 4 graczy, jednak więcej szczegółów nie zostało jeszcze ujawnionych.

Aktualizacja zawartości Lightning Strikes wprowadzi również tryb gry Rush, który był bardzo popularny w poprzednich grach z serii Battlefield. W tym trybie gry gracze z dwóch drużyn walczą ze sobą, na zmianę atakując i broniąc się.

Jeśli chodzi o nowe bronie, są trzy bardzo mile widziane dodatki z epoki. Klasa medyk będzie mogła przetestować ZK-383 SMG, klasa szturmowa rozszerzy swój arsenał o karabin półautomatyczny Modele 1944, a wspierający będą mogli eliminować przeciwników M 1922 MMG. Nowe bronie będą odblokowywane poprzez wykonywanie cotygodniowych wyzwań.

Wreszcie, Lightning Strikes będzie zawierać wiele poprawek błędów. Pełną listę nowych funkcji można znaleźć w zaktualizować dokumentację przygotowane przez DICE.