Od tego czasu minął miesiąc Metro Exodus uruchomiona na PC, Xbox One i PlayStation 4. Przez cały marzec gra działała bez większych problemów, ale dopiero teraz pojawiła się pierwsza duża aktualizacja zatytułowana Ranger Update. Ta 6-gigabajtowa łatka przynosi wiele nowych funkcji wraz z ulepszeniami i poprawkami błędów, zapewniając graczom jeszcze bardziej stabilne wrażenia.

Prawdopodobnie największą atrakcją nowej aktualizacji Metro Exodus jest tryb Nowa Gra Plus, który oferuje niepowtarzalną szansę przejścia gry po raz drugi ze wszystkimi wcześniej odblokowanymi broniami i dodatkami! Ponadto tryb Nowa Gra Plus zapewnia mnóstwo nowych osiągnięć i rzeczy do zebrania.

Szczególnie jedna zasługuje na osobną wzmiankę – grając w New Game Plus, gracze będą mogli zbierać specjalne taśmy ukryte na całym świecie. Taśmy te zawierają nagrania przemyśleń deweloperów, które ujawniają pewne podstawowe informacje na temat tworzenia każdego poziomu w grze. Aby jednak uzyskać dostęp do tych nagrań, gracze będą musieli przynajmniej raz ukończyć główną kampanię.

Aktualizacja Rangera wprowadza również kilka ulepszeń technicznych dedykowanych każdej platformie z osobna. Wersja na Xboksa One otrzyma obsługę myszki i klawiatury, z kolei posiadacze PlayStation 4 będą mogli korzystać z DualShock Controller Light. Gracze na PC mogą zauważyć lepszą grafikę i ogólną wydajność gry na swoim sprzęcie.

Udaj się do Metro Exodus oficjalna strona gry za pełną aktualizację uzupełnioną komentarzem dewelopera.