Mamy już najpopularniejszego streamera Twitcha 2020 roku. Kto mógł przypuszczać, że będzie to popularny polityk grający w jedną z najpopularniejszych gier o zdradzie i zapraszający młodych widzów do głosowania w nadchodzących wyborach? Wczoraj Alexandria Ocasio-Cortez prowadziła transmisję strumieniową Among Us na Twitchu i osiągnęła szczytową liczbę około 430 000 jednoczesnych widzów.

To zdecydowanie największy jednoosobowy stream w 2020 roku i zbliża się do rekordu wszechczasów. Dla porównania, transmisja na żywo Ninja i Drake Fortnite dotarła do ponad 600 000 jednoczesnych widzów. Jednak to było w 2018 roku, kiedy Fortnite był ogromny, a Ninja był najlepszym szefem Twitcha.

Alexandria Ocasio-Cortez nie była sama podczas swojej 3-godzinnej transmisji. Towarzyszyli jej popularni streamerzy, tacy jak Pokimane, HasanAbi, Jacksepticeye, Moist, Dr Lupo i Disguised Toast, więc rzeczywiste liczby tego wydarzenia mogą być jeszcze wyższe.

Alexandria Ocasio-Cortez nie była jedyną kandydatką grającą w tę grę. Inny przedstawiciel USA, Ilhan Omar, również wziął udział w transmisji na żywo. Zamieściła nawet tweeta:

Jeśli chcesz zobaczyć całość, koniecznie kliknij ten link i obejrzyj pełne nagranie transmisji. Jeśli nie jesteś pewien, czy będzie to dla ciebie wystarczająco interesujące, oto film, na którym Alexandria Ocasio-Cortez zabija Pokimane.