Jeśli jesteś fanem gatunku horroru, znasz już Amnesię. To było ogromne w 2010 roku, kiedy pierwszy Amnezja: Mroczny Zejście wydany. Potem było wielu DLC i aktualizuje się i zachowuje aktualność przez lata. Teraz, po 10 latach istnienia, w końcu otrzymuje pełnoprawną kontynuację zatytułowaną Amnesia: Rebirth, która powinna zostać wydana na PC i PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

Thomas Grip, dyrektor kreatywny Frictional Games, opisuje nowy tytuł jako coś zupełnie nowego, mówiąc, że przyniesie nowego bohatera, nowe ustawienie i nową historię, która zostanie zbudowana na rzeczach, których zespół nauczył się przez lata. Jednak nie powinieneś oczekiwać więcej tego samego. Jak stwierdził Thomas Grip – „z przerażeniem powtarzanie jest grzechem śmiertelnym”.

„Jak można się spodziewać po grze Frictional, nie wybieramy się po prostu na karnawałową atrakcję w postaci jumpscare. Amnesia: Rebirth to emocjonalnie wstrząsająca podróż — coś innego, coś mniej przewidywalnego. Przetestuje cię w sposób, jakiego wcześniej nie doświadczyłeś, i sprawi, że pomyślisz o rzeczach, które naprawdę cię przerażają”.Z tym PlayStation post na blogu, Frictional Games udostępniło również zwiastun nowej gry. Zgodnie z oczekiwaniami jest dość niejasny, ale wystarczająco klimatyczny, by wzbudzić nasze zainteresowanie.

Amnesia: Rebirth to jeszcze trochę wolnego czasu. Powinna ukazać się jesienią 2020 roku. W oczekiwaniu na więcej informacji na temat tytułu proponujemy sprawdzić pierwszą grę – mamy na nią świetną cenę!