W zeszłym roku współtwórca Assassin’s Creed, Patrice Desilets, zapowiedział swój nowy projekt zatytułowany Ancestors: The Humankind Odyssey. Po jakimś czasie w końcu nowa gra doczekała się daty premiery, która została ustalona na 27 sierpnia na PC. Jednak posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One będą musieli poczekać do grudnia.

Jeśli mieszkałeś pod kamieniem i przegapiłeś Ancestors: The Humankind Odyssey, z przyjemnością dowiesz się, że nie jest to gra o przetrwaniu na co dzień. W nim wcielisz się w pierwotnego przodka rasy ludzkiej. Akcja Ancestors: The Humankind Odyssey toczy się około 8 milionów lat przed naszą erą.

Według twórców gra będzie eksplorować ewolucję ludzkości, podczas gdy gracze będą mieli za zadanie przetrwać w trudnych warunkach Afryki. Na początku przejmiesz kontrolę nad jedną małpopodobną postacią, ale będziesz także odpowiedzialny za cały klan. W miarę upływu czasu nauczysz się nowych umiejętności i rozwiniesz swój klan, pomijając liczne etapy ewolucji.

Zainteresowany? Powinieneś wiedzieć, że Ancestors: The Humankind Odyssey zostanie najpierw wydany na wyłączność w Epic Games Store. Umowa na wyłączność obowiązuje jednak tylko przez rok.