Witamy w kąciku strategii na naszym blogu. Dzisiaj mamy całkiem niezły artykuł dla fanów strategii na całym świecie. Założymy się, że świetnie się bawiłeś przy scenariuszu z niedalekiej przyszłości Anno 2070 przedstawione i mogliśmy to prawie zagwarantować Anno 2205 przyniosła też niezwykłą przygodę. Jednak tym razem deweloper Blue Byte zdecydował się na spacer w dawne czasy, a dokładnie na początek XIX wieku – na sam początek rewolucji przemysłowej!

O tak, Anno 1800 miejska gra RTS wraca do podstaw, a który inny okres historyczny może zaoferować taką różnorodność zmian i progresji niż era rewolucji przemysłowej?! Futurystyczne podejście w Anno 2205 zdziałało cuda i zasadniczo każda funkcja, z której korzystaliście w poprzednich wersjach, została najprawdopodobniej zaimplementowana również tutaj! Nie zapominaj, że gra polegająca na budowaniu miast Anno 1800 oznacza narodziny nowej ery, a wraz z uwielbianymi wcześniej funkcjami, nowy tytuł wprowadza znacznie więcej niuansów do fantazji niż kiedykolwiek wcześniej!

Gry o budowaniu miast Anno firmy Ubisoft i Blue Byte zazwyczaj obracają się wokół ustanowienia dobrze zorganizowanych szlaków handlowych z rywalami w celu uzyskania zysku i przewagi ekonomicznej, jednak spora liczba scenariuszy działań wojennych jest również częstym zjawiskiem. Ten artykuł ma na celu przedstawienie wszystkiego, co wyjątkowego w nadchodzącej grze o budowaniu miast Anno 1800 i uwierz nam, kiedy to mówimy – jest na co czekać!

Premiera gry RTS Anno 1800 city building jest zaplanowana na 16 kwietnia 2019 r., a już teraz można kupić preorder gry tak dobrze jak poprzednie iteracje w serii na naszym sklepie Eneba.

Anno 1800 – Tryby

Gra polegająca na budowaniu miasta Anno 1800 zawiera sporo pomysłowych i już znanych trybów gry, które pozwolą ci z łatwością poruszać się po szybko ewoluującym technologicznym i złośliwym krajobrazie politycznym XIX wieku. Zanurz się w bogatej i osobistej kampanii opartej na fabule jako gracz solo, dołącz do klasycznej gry wieloosobowej dla maksymalnie 4 graczy lub dostosuj własną podróż w rozległym i ekspansywnym trybie piaskownicy!

Kampania

Po pierwsze, gra polegająca na budowaniu miasta Anno 1800 oferuje wciągający tryb kampanii z niezapomnianym nowym otoczeniem, które przedstawia narodziny nowej ery. Tryb kampanii powinien wystarczająco zaspokoić twoją potrzebę ekspansji, eksploracji i podboju, a jednocześnie przeprowadzi cię przez niektóre z najważniejszych wydarzeń z szanowanej osi czasu.

Piaskownica

Po drugie, pojawia się tryb piaskownicy, który pozwoli ci znacznie dostosować swoje wrażenia! Ten tryb oferuje szeroki wachlarz modyfikowalnych funkcji w grze, a jakość Twojej przygody w tym trybie spoczywa wyłącznie na Twoich barkach. Gra o budowaniu miasta Anno 1800 oferuje wybór, czy dążyć do niekończącego się procesu industrializacji, czy zostać królem ludzi i szanować ich potrzeby, a wszystko zależy od Ciebie!

Tryb wieloosobowy

Trzeci to klasyczne doświadczenie dla wielu graczy. Wciel się w rolę władcy, twórz ogromne metropolie, rozwijaj wydajne i innowacyjne sieci logistyczne, eksploruj, podbijaj i zamieszkuj nowe ziemie, a wszystko po to, by zdominować przeciwników! Wszystkie środki są legalne, uczestnicz w dyplomacji, walcz o gospodarkę lub proklamuj wojny. I nie martw się, jeśli twój wróg jest dość przestraszony wyzwaniem, dzielna sztuczna inteligencja jest nie mniejszym konkurentem w tym wyzwaniu!

Wielosesyjne

Gra o budowaniu miasta Anno 1800 przywraca również ukochaną i znaną już rozgrywkę wielosesyjną wprost z przyszłej scenerii Anno 2205! Multisession pozwala ci połączyć się z już istniejącą grą, jednak nawet funkcja multisession ma kilka ulepszeń jakości życia, np. nie musisz już osiedlać się w wielu sesjach, aby uzyskać pożądane korzyści!

Plany

Ostatni, ale nie mniej ważny, jest model Blueprint. Ten dodatek nie jest osobnym trybem, ale raczej pożądaną funkcją! Gra polegająca na budowaniu miast Anno 1800 nie opiera się już na zasadzie prób i błędów podczas budowania struktur. Ta genialna funkcja pozwala z wyprzedzeniem budować różne sylwetki budynków bez wydawania jakichkolwiek zasobów! Pozwoli ci to zobaczyć, jak wyglądałoby i zmieniało się twoje miasto na dłuższą metę, a te plany pozostaną, dopóki nie będziesz mieć wystarczających środków na budowę!

Anno 1800 – Czynniki związane z rozgrywką

Anno 1800 city building RTS zapowiada się na wyjątkową pod wieloma względami. Budowa miasta nie jest łatwym zadaniem, a jak mówi przysłowie „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność!”. I tak właśnie jest w przypadku tego wciągającego doświadczenia. Chociaż zdecydowanie jesteś zdolnym władcą, który potrafi perfekcyjnie wykonywać wiele zadań jednocześnie i uwzględniać nawet najbardziej skrupulatne szczegóły – aby rozważyć je wszystkie, musisz je najpierw poznać. A my jesteśmy tutaj, aby zaoferować Ci krótki brief na ten temat!

Elektryczność

Elektryczność – czy moglibyśmy w ogóle rozpocząć dyskusję o czynnikach rewolucji przemysłowej w grze o budowaniu miast Anno 1800 bez elektryczności? Będziesz produkować, budować i rozbudowywać, aż w końcu trafisz na czwarty poziom mieszkalny. A potem życie się intensyfikuje! Zacznij budować elektrownie i znacznie zwiększ produktywność, uważaj tylko na zanieczyszczenia, może to mieć wpływ na inne czynniki!

anno 1800 energii elektrycznej

Apel zewnętrzny

Atrakcyjność miasta – jest to zdecydowanie główny czynnik, który należy wziąć pod uwagę w grze o budowanie miast w Anno 1800. Ale co sprawia, że ​​miasto jest atrakcyjne? Najpierw można by zacząć od kultury, potem kontynuować przyrodę i ochronę środowiska, a na koniec świętować, co to za pomysł? Turyści powinni to pokochać!

Utrzymywanie równowagi

Równowaga – Atrakcyjność zewnętrzna jest ważna, ale znalezienie właściwej równowagi między naturą a industrializacją jest właściwym kluczem do sukcesu. Wyprzedź konkurencję i stwórz kulturę produktywności i elegancji – to walka, ale przyjemna. Znalezienie właściwej równowagi podczas gry w budowanie miast w Anno 1800 również ma duży wpływ na zadowolenie mieszkańców!

Szczęście

Zakładka zadowolenia – mimo że nowe technologie i budynki są prezentowane w mgnieniu oka, nadal musisz znaleźć sposób, aby twoi pracownicy niskiego poziomu czuli się ważni, a zakładka zadowolenia jest bezpośrednim wskaźnikiem tego, jak dobrze radzisz sobie z tym zadaniem. Pokazuje również ocenę akceptacji twoich obywateli, wysoka oznacza więcej zapłaconych podatków, a tym samym większy dochód w procesie. Jeśli zakładka szczęścia jest na wyczerpaniu, spodziewaj się buntujących się obywateli. Uszczęśliwianie wszystkich jest więc całkiem korzystne.

Prasa

Gazeta – To niesamowity sposób na manipulowanie i intrygowanie, aby zyskać opinię i szczęście ogółu społeczeństwa w grze o budowaniu miasta Anno 1800. Pióro jest ostrzejsze niż miecz, prawda? A co jeśli to miecz obosieczny. Z jednej strony to doskonały sposób na zmobilizowanie ludzi przed nadchodzącą wojną, z drugiej jednak zbyt duża ilość propagandy wokół może doprowadzić do naprawdę potężnych zamieszek.

Niepożądane incydenty

Zamieszki to nie jedyny niechciany incydent w grze o budowaniu miast Anno 1800. Dużą rolę odgrywają również pożary i choroby! Pożary zależą od budowanych warsztatów i fabryk. Jeśli myślisz, że możesz bez ograniczeń naciskać miernik wydajności, może to również skutkować uczuciem pieczenia. Wysokie zanieczyszczenie i złe warunki pracy bez wątpienia spowodują poważne uszczerbki na zdrowiu. Rodziny pozostaną w domach, a to równa się zmniejszeniu siły roboczej, a także zmniejszeniu dochodów podatkowych!

Morskie przygody

Nowa gra polegająca na budowaniu miasta Anno 1800 oferuje również tak dobrze skonstruowane morskie przygody, w których można wziąć udział! Mniej więcej po dotarciu do połowy gry Nowy Świat jest gotowy do odkrywania i eksploracji! Nowy Świat znajduje się na zupełnie nowym archipelagu, do którego można dostać się wyłącznie statkiem. Takie surowce jak złoto, bawełna i wiele innych można zdobyć właśnie tutaj! Nowy Świat oferuje również nigdy wcześniej niewidziane poziomy mieszkalne, nowe postacie i wiele innych rzeczy, których na ogół chciałbyś wcześniej niż później.

rok 1800 żeglarstwo

Szlaki handlowe i szlaki czarterowe to dwa ostatnie czynniki podsumowujące nasz artykuł o wszystkim, co nadchodzi wraz z premierą gry o budowaniu miast Anno 1800. Trasy czarterowe oferują drogie, ale proste podejście handlowe „jeden rodzaj towarów na trasę”. Jest drogo, ale zapewnia dostawę towarów na czas! Szlaki handlowe oferują raczej bardziej klasyczne podejście. Są tańsze, możesz wybrać stacje odbierające gadżety, a także możesz wysyłać wiele łupów. Chociaż minusem jest to, że twoje statki mogą napotkać trasy o skalistej powierzchni i kilku naprawdę nieprzyjaznych piratach!

Unia

Jeśli masz jakieś wskazówki, w którą stronę powinna skręcić gra o budowaniu miasta Anno 1800, dołącz do Anno Union! Anno Union to usługa, której celem jest umożliwienie fanom gry proponowania i głosowania nad wieloma aspektami tworzenia gier. Ten typ projektu odniósł ogromny sukces w grze Might & Magic Heroes 7 firmy Ubisoft i najwyraźniej społeczność Anno 1800 jest następna! Kliknij tutaj, aby dołączyć do Unia!