Nie możesz trzymać się z dala od Apex Legends przez dłuższy czas? Cóż, masz szczęście, ponieważ Respawn Entertainment ogłosiło nową wersję Apex Legends, która zostanie zaprojektowana specjalnie na platformy mobilne. Jako odpowiednik na komputery PC i konsole, Apex Legends Mobile będzie darmową grą oferującą cyfrowe gadżety premium dla największych fanów gry.

Wiadomość o tej nowej wersji została opublikowana na oficjalnej stronie EA, gdzie Chad Grenier, dyrektor gry w Apex Legends, podzielił się kilkoma szczegółami na temat nowej gry. Według dostarczonych informacji, Apex Legends Mobile jest „specjalnie zaprojektowany dla ekranów dotykowych, z usprawnionym sterowaniem i przemyślanymi optymalizacjami, które skutkują najbardziej zaawansowaną walką battle royale dostępną na telefonie”. Nowa gra ma na celu zachowanie jak największej wierności oryginalnym Apex Legends, ale to nie będzie ta sama gra.

Oczywiście Apex Legends Mobile nie będzie oferować żadnej formy rozgrywki międzyplatformowej. Jednak fani spodziewają się, że pewne postępy poczynione podczas grania na urządzeniach mobilnych zostaną przeniesione na PC i konsole. Obecnie nie mamy jeszcze wielu szczegółów na ten temat, ale spodziewamy się dowiedzieć więcej, gdy tylko rozpoczną się testy.

Apex Legends Mobile będzie wprowadzany stopniowo, a kilka tysięcy graczy uzyska wcześniej dostęp do gry. Respawn Entertainment stwierdziło, że większe regionalne beta testy powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu, więc możemy spodziewać się pełnej wersji za miesiąc lub dwa.

Około miesiąca temu firma Respawn Entertainment podzieliła się wiadomością o pojawieniu się Apex Legends na Nintendo Switch. Dodaj tę nową potencjalną publiczność do pierwszych 100 milionów graczy Apex Legends, połącz to z premierą nowego sezonu i zrób crossover z Titanfall… Wygląda na to, że Apex Legends powoli, ale nieuchronnie staje się jedną z największych gier na świecie.

Dołącz do tej rosnącej społeczności i zdobądź przewagę dzięki naszej ofercie monet Apex!