Google Stadia zapoczątkowało coś w branży gier i zaczyna się to pokazywać. Wczoraj dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ogłosił nową usługę subskrypcyjną dla graczy o nazwie Apple Arcade. Jak opisują przedstawiciele firmy, jest to zbiór najlepszych ekskluzywnych gier kompatybilnych z Apple TV, iPhone, iPad i Mac.

Zgodnie z zapowiedzią, Apple Arcade będzie usługą opartą na subskrypcji, która umożliwi graczom dostęp do ponad 100 nowych i ekskluzywnych gier, które nie będą dostępne na żadnej innej platformie. Użytkownicy usługi będą mogli pobrać dowolną liczbę gier, podczas gdy wszystkie gry będą dostępne w trybie offline. Ponadto Apple Arcade będzie również zawierać opcję udostępniania rodziny bez dodatkowych kosztów.

W przeciwieństwie do Google Stadia, Apple ujawnił również kilka studiów opracowujących gry dla Apple Arcade. Lista zawiera znane nazwiska, takie jak Skybound, Disney, Sega, Lego, Konami, Platinum Games, Versus Evil, Gameloft i wiele innych. Możesz obejrzeć film przedstawiający niektórych twórców poniżej lub odwiedzić Apple Arcade stronie internetowej zapoznać się ze wszystkim, co do tej pory zostało ujawnione.

Apple Arcade ma wystartować jesienią tego roku. Ceny nowej usługi nie są jeszcze znane.