Twórca docenionej przez krytyków gry survivalowej ARK: Survival Evolved, firma Wildcard Games, w końcu ujawniła kolejną dużą aktualizację zawartości gry. Nowe dwuczęściowe rozszerzenie będzie nosiło nazwę Genesis i powinno rozpocząć się w grudniu.

ARK: Genesis dostarczy dwa duże rozszerzenia podobne do poprzednich trzech – Scorched Earth, Aberration i Extinction. Gracze będą mogli kupić przepustkę sezonową, aby otrzymać obie lub kupić je osobno. Podczas gdy ARK: Genesis Part 1 będzie dostępny od grudnia 2019 r., kontynuacja, ARK: Genesis Part 2, zostanie wydana dopiero w sezonie zimowym 2020 roku. Oto zwiastun zapowiadający:

Obecnie trochę trudno jest uchwycić funkcje, które wniosą dwa nowe rozszerzenia. Zwiastun zawiera dwa bardzo różne obszary – jeden z gorącym wulkanem i jakimś rodzajem magmy, drugi – ośnieżone góry i urocze małe stworzenie, które staje się wielkim złym wilkiem (lub czymś podobnym do wilka). W opisie pod filmem czytamy, że Genesis rozwinie fabułę ARK, pozwoli graczom odkrywać różnorodne biomy i wprowadzi zupełnie nową mechanikę gry opartą na misjach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o nowym rozszerzeniu, deweloperzy Wildcard Games przeprowadzili niedawno 49-minutowy stream na swoim kanale Twitch, na którym zespół omówił rozszerzenie Genesis w nieco szerszy sposób. Link do streamu VOD znajdziecie tutaj.

Jeśli nigdy nie grałeś w ARK: Survival Evolved, sugerujemy przeczytanie nasz przewodnik do gry. Wygląda na to, że teraz jest świetny moment, aby ponownie zacząć grać – jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Genesis Part 1 zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Koniecznie sprawdź nasze oferty na grę.