W ostatnim czasie Astralis wyglądało na drużynę do pokonania na e-sportowej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Podczas minionego weekendu Intel Extreme Masters Katowice 2019 zespół sięgnął po kolejny ważny tytuł, wyrównując tym samym rekord Fnatic, wygrywając trzy turnieje wielkoszlemowe CS: GO turnieje z rzędu.

Astralis pokonało ENCE Esports, drużynę z Finlandii w serii najlepszych z trzech wielkich finałów. Astralis potrzebował tylko dwóch meczów, aby zapewnić sobie zwycięstwo i zakończyć epicki bieg ENCE przez etapy European Minor, New Challengers i New Legends oraz play-offy przeciwko Team Liquid i Natus Vincere.

Podczas gdy pierwszy mecz w finale dla ENCE Esports, który wygrał kilka wczesnych rund, wyglądał dość obiecująco, Astralis szybko zareagował i przejął kontrolę nad grą. Do przerwy Astralis prowadziło 11 do 4, jednak druga pistoletówka po raz kolejny była bardziej udana dla ENCE, która nieco odrobiła straty. Przed dwoma ostatnimi rundami wynik wynosił 14-11, ale Astralis zdołał ukraść zwycięstwo de_Train 16-14.

Astralis wniosło swój rozmach na drugą mapę z serii de_Inferno, dominując nad stroną fińską. Astralis zmiażdżył wszelkie nadzieje w pierwszej połowie mapy, szturmując obronę ENCE 14-1. Po zmianie stron ENCE Esports niewiele mogło zrobić, więc Astralis wygrał mapę i grę 16-4.

IEM Katowice 2019 Major tytuł jest trzecim, który Astralis zdobył w dość krótkim czasie. Ich poprzednie zwycięstwa są w ELEAGIA Atlanta 2017 i FACEIT London we wrześniu 2018. Do tej pory podobny wyczyn osiągnął tylko jeden zespół – Fnatic. Jeszcze tylko jeden major i Astralis może stać się niekwestionowanym najlepszym zespołem w historii CS: GO.

Więcej zdjęć z imprezy można obejrzeć tutaj.