Gra, która zapoczątkowała cały trend na automatyczne bitwy, teraz przygotowuje się, by jako pierwsza w swoim rodzaju dotrzeć do graczy konsolowych. Według Dragonest (nowego partnera Drodo Studios), Auto Chess powinno ukazać się na PlayStation 4 i Nintendo Switch gdzieś w przyszłym roku.

Wiadomość pojawiła się w zeszły weekend, podczas spotkania fanów, które odbyło się w Tokio, gdzie Loring Lee, dyrektor generalny Dragonest, powiedział, że zespół ma nadzieję wydać Auto Chess na konsole w 2020 roku. Po bardzo udanej premierze na urządzeniach mobilnych zespół programistów jest obecnie pracuje nad wersją na PC, która jest obecnie w fazie testów beta w Epic Games Store. Wygląda jednak na to, że beta dobiega końca, a zespół stojący za Auto Chess szuka nowych horyzontów, aby jeszcze bardziej poszerzyć grono odbiorców swojej gry.

Biorąc pod uwagę fakt, że najwięksi konkurenci Auto Chess, tacy jak Dota Underlords i Teamfight Tactics, są wypuszczani tylko dla graczy na PC, wydanie na konsole wydaje się sprytnym posunięciem w celu rozszerzenia zasięgu gry. Jednak z jakiegoś powodu twórcy mówili tylko o Nintendo Switch i PlayStation 4, zostawiając Xbox One na marginesie. Dziwne, prawda?

W każdym razie wydanie konsoli może być bardzo odległe, więc do tego czasu wszystko może się zmienić. Obecnie zespół programistów przygotowuje się do wydania nowej aktualizacji Auto Chess dla użytkowników urządzeń mobilnych i komputerów PC, która jest planowana na ten rok. Oto kilka kluczowych funkcji:

  • Opcja czatu głosowego w grze.
  • Tryb bitwy cztery na cztery.
  • Funkcja turniejowa z dużymi lobby, w których może wziąć udział od 32 do 64 graczy, którzy są punktowani na podstawie ich rangi.
  • Funkcje powtórki meczu.

Możesz dowiedzieć się więcej o Auto Chess i jego planach na przyszłość oficjalna strona internetowa.