Jeśli oglądałeś Twitcha w ciągu ostatnich kilku dni, być może zauważyłeś kilka niezwykłych gier wspinających się na szczyty list oglądalności. Było to spowodowane corocznym wydarzeniem Awesome Games Done Quick, podczas którego społeczność speedrunnerów grała w swoje ulubione gry, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne. A w tym roku zebrali rekordową kwotę!

Wydarzenie trwało od 6 do 12 stycznia. Jak podają organizatorzy, w wydarzeniu na żywo wzięło udział 2750 osób, a oglądalność na Twitchu przekroczyła 236 000. Tak szalona liczba osób zdołała też przekazać śmieszną kwotę na rzecz Fundacji Zapobiegania Rakowi.

Według danych, Awesome Games Done Quick 2020 zebrało 3 131 475 dolarów z ponad 54 000 indywidualnych darowizn. To największa kwota przekazana w całej historii wydarzenia Awesome Games Done Quick, która trwa już od ponad 10 lat.

W ciągu tych 10 lat wydarzenia Games Done Quick zebrały ponad 25 milionów dolarów dla różnych organizacji charytatywnych, a ta wspaniała inicjatywa jeszcze się nie zakończyła. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną imprezę, która odbędzie się w czerwcu.

Jeśli chodzi o 10. Awesome Games Done Quick, rekordowe wydarzenie obfitowało w wiele fajnych momentów (oraz gier robionych szybko, oczywiście). Wszystkie rekordy akcji i speedrunów można śledzić na oficjalnym kanale YouTube. A oto krótkie podsumowanie wydarzenia z 2020 roku:

Na koniec powinniśmy wspomnieć, że darowizny pozostają otwarte na oficjalnej stronie, więc jeśli chcesz dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy Awesome Games Done Quick, koniecznie sprawdź ich sieć.