Jeśli należysz do osób, które nadal grają w Battlefield 5, ucieszy Cię wiadomość, że 30 maja otrzymasz nową bezpłatną aktualizację. Ta aktualizacja zawiera nową mapę o nazwie Merkury, której akcja toczy się w Grecji na Morzu Śródziemnym.

Nowa mapa jest częścią ogłoszonej w przeszłości aktualizacji rozdziału 3: Próba ognia Battlefield V. Według DICE, mapa Mercury jest oparta na wydarzeniach z Operacji Mercury, która miała miejsce w 1941 roku. Oficjalny opis mówi, że „ta mapa pozwala rozmieścić się na wybrzeżu Krety, gdzie Brytyjczycy biorą udział w inwazji sił niemieckich”.

Ponadto w swoim poście na blogu DICE poinformowało, że nowa mapa będzie dotyczyła pionowości, wojny totalnej i asymetrycznych sił pojazdów. Podczas gdy wojska brytyjskie będą mogły wchodzić na pokład czołgów i kilku zardzewiałych samolotów, Niemcy będą lepsi na niebie.

Oto krótkie podsumowanie mapy Merkurego dostarczonej przez DICE:

Jednostki:

Piechota

Samolot

Pojazdy

Rozmiar:

Średniej wielkości

Tempo:

Średnio-szybki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowej mapie Merkurego, zalecamy przeczytanie cały wpis przez DICE. Zawiera wiele szczegółów na temat każdego punktu na nowej mapie, a także kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą odnieść sukces na Krecie.

Jeśli chodzi ogólnie o grę Battlefield 5, miło jest widzieć, jak twórcy ciężko pracują, aby ponownie wzbudzić zainteresowanie grą po płytkiej premierze. Wcześniej DICE dodało bardzo popularny tryb Battle-Royale Firestorm i wciąż dostarcza nowe bezpłatne aktualizacje zawartości wraz z różnymi poprawkami błędów.

Można śmiało powiedzieć, że prawdopodobnie nie znajdziesz lepszego momentu na dołączenie do gry niż tu i teraz. Koniecznie sprawdź naszą cenę Battlefield 5!