Studio Platinum Games znane jest z wielu uznanych przez krytyków tytułów. Starsi fani gier zapewne pamiętają, że prawie 10 lat temu studio wydało dwie świetne gry na PlayStation 3 i Xbox 360, zatytułowane Bayonetta i Vanquish. Wygląda na to, że obie gry doczekają się wkrótce powtórki. Jak sugeruje nowy wpis w Microsoft Store – zremasterowane wersje pojawią się na konsolach w lutym przyszłego roku.

Według nowe zestawienie, Bayonetta i Vanquish zostaną wydane osobno i razem, jako zestaw z okazji 10. rocznicy. W opisie sklepu czytamy, że obie gry będą miały oprawę graficzną 4K działającą w 60 klatkach na sekundę Xbox One X i powinien wystartować 18 lutego. Nie ma jednak oficjalnego słowa na temat możliwych wydań na PC lub PlayStation 4, ale w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami The Game Awards 2019 mamy duże nadzieje, że tak się stanie.

Jeśli potrzebujesz przypomnienia o tych tytułach, oto kilka krótkich opisów:

Bayonetta

Bayonetta to przygodowa gra akcji typu hack and slash, wydana przez firmę SEGA w 2009 roku, która po wydaniu spotkała się z dużym uznaniem. Sprzedawała się dość dobrze, więc twórcy stworzyli kontynuację w 2014 roku, a teraz ciężko pracują nad trzecią odsłoną serii. W grze gracz przejmuje kontrolę nad zmiennokształtną wiedźmą o imieniu Bayonetta. Gracz używa różnych niesamowitych ataków i kombinacji przeciwko anielskim wrogom. Przygotuj się do walki z nimi w płynny i stylowy sposób!

Pokonać

Vanquish pojawił się nieco później, w 2010 roku, ale wykorzystywał wiele takich samych elementów jak Bayonetta. Jest to trzecioosobowa strzelanka akcji, która nie bała się wprowadzać innowacji do gatunku i wprowadziła wiele świeżych mechanizmów, w tym szybką rozgrywkę przypominającą strzelanki 2D, elementy beat’em up i oryginalny slide-boost mechanik. W Vanquish gracze wcielają się w Sama Gideona, agenta specjalnego uzbrojonego w specjalny kostium Augmented Reaction Suit, który włącza tryb Augmented Reaction. Tryb Augmented Reaction zwiększa refleks twojej postaci, spowalnia czas przepływu, a tym samym pozwala graczowi wydostać się z trudnych sytuacji podczas rozgrywki.