Miesiąc temu, 4 lutego, Respawn Entertainment nieoczekiwanie uruchomiło swoją grę typu battle royale Legendy Apexa. Teraz, po miesiącu, twórcy gry chwalą się swoim nowym kamieniem milowym – 50 milionami graczy. Osiągnięcie takich liczb w ciągu jednego miesiąca jest dość szalone, nawet jak na dzisiejsze standardy.

Po upublicznieniu wiadomości dyrektor generalny Respawn, Vince Zampella, napisał dalej Świergot:

„Dziękuję 50 milionom graczy, którzy pojawili się w grze w pierwszym miesiącu od premiery Apex Legends! Wszyscy sprawiliście, że to coś wyjątkowego, a przed nami jeszcze wiele!”

I nie kłamał. W tym samym czasie Respawn Entertainment opublikowało wideo z podsumowaniem pierwszego miesiąca, pojawiły się plotki o nowej Apex Legend. Jeden Redditor pod nazwą użytkownika mnkymnk stworzył Apex Legends pojęcie dla Jacka Coopera, który jest znany fanom Upadek tytanów 2. Koncepcja jest rzeczywiście bardzo szczegółowa i bardziej przypomina rzeczywistą kreację niż dzieło stworzone przez fanów.

Ponadto przez cały pierwszy miesiąc Apex Legends kreatywni fani nie byli jedynymi, którzy mieli swój udział. Eksploratorzy danych gry znaleźli ważne dowody na istnienie kilku innych postaci z gry, które prawdopodobnie pojawią się w grze w najbliższej przyszłości. Należą do nich Octane, Wattson i Prorok.

Jednak wszystkie te spekulacje na temat przyszłej zawartości Apex Legends należy traktować z przymrużeniem oka. Jest całkiem możliwe, że wszelkie obecne szczegóły zostaną usunięte, zanim jeszcze trafią do gry. Z drugiej strony Apex Legends dokonał tytanicznego wyczynu, gromadząc 50 milionów graczy, a taka liczba wkrótce będzie głodna większej zawartości. Jeśli Respawn Entertainment poważnie myśli o dogonieniu Fortnitejuż wkrótce możemy spodziewać się oficjalnych wiadomości o nowych Legendach.