Coraz więcej firm zajmujących się grami łączy siły, aby walczyć z pandemią. W tym tygodniu Bethesda i jej spółka macierzysta ZeniMax Media ogłosiły, że wykonają swoją część i przekażą 1 milion dolarów na pomoc związaną z koronawirusem. Ponadto Bethesda będzie gospodarzem serii transmisji charytatywnych, aby „zapewnić wam rozrywkę i łączność”, jednocześnie gromadząc więcej zasobów do walki z pandemią.

Zgodnie z oświadczeniem, największa część całej sumy – 500 000 $ trafi do organizacji non-profit o nazwie Direct Relief, która dba o dostarczanie i dystrybucję sprzętu dla pracowników służby zdrowia. 250 000 $ trafi do UNICEF, a reszta trafi do niektórych lokalnych organizacji charytatywnych w miejscach, w których pracują i mieszkają pracownicy Bethesdy.

Bethesda nie jest pierwszą firmą, która czyni dobro w tych niepewnych czasach. W zeszłym miesiącu, Sony ogłosiło inicjatywę Play At Home, oferując darmowe gry i 10 milionów dolarów małym niezależnym studiom, Microsoftu stworzyli własny zestaw inicjatyw charytatywnych, EA i inni również robią coś podobnego. Branża gier jest zjednoczona i silna!

Chociaż tutaj, w Enebie, nie jesteśmy tak bogaci jak te firmy, robimy to, co do nas należy, z pomocą naszej społeczności. Kupując gry na Enebie możesz wybrać dodatkową kwotę pieniędzy, którą przekażesz jednej z wybranych organizacji charytatywnych. Dbamy o to, aby 100% przekazanych przez Państwa pieniędzy dotarło do celu. W chwili pisania tego artykułu zebraliśmy ponad 4500 € zebranych przez 6251 graczy.