Raz po raz musimy rozmawiać o Anthem. To jedna z największych inwestycji EA i BioWare w przyszłość i z pewnością jedna z największych klap w historii gier wideo. To, co zaczęło się jako projekt gry na nadchodzące 10 lat, skończyło się zapomnianym doświadczeniem, które gracze porzucili w ciągu pierwszych kilku tygodni. Jednak wg KotakuBioWare nie chce jeszcze porzucić gry i zaczęło budować jej reboot określany jako „Anthem Next” lub „Anthem 2.0”.

Według tego raportu BioWare przedstawia swój plan naprawy gry w serii aktualizacji. Z tego, co wiemy, jest to plan podobny do tego, który zastosowało Hello Games i ich gra No Man’s Sky (jeśli jesteś zainteresowany, już o tym rozmawialiśmy Droga do odkupienia w No Man’s Sky w innym poście na naszym blogu). Gra powinna otrzymać serię dużych aktualizacji zawartości, przebudowujących podstawowe systemy gry, strukturę misji, mechanikę łupów, historię świata itp.

Najwyraźniej nic w obecnej grze nie jest wykluczone do przeglądu. Źródła podają, że nowy Anthem pozostanie grą akcji ze wspólnym światem z udziałem Javelinów, ale wszystko inne wydaje się być w powietrzu. Musimy się zgodzić, że wiele rzeczy musi się zmienić, abyśmy uwierzyli, że Anthem toruje sobie własną drogę do odkupienia.

Jednak po serii opóźnień w aktualizacjach treści i porzuceniu BioWare przez znanych członków branży gier, trochę trudno nam zaufać ich dobrym intencjom. Niektóre źródła podają, że Anthem Next może być nawet osobną grą podobną do Final Fantasy 14: A Realm Reborn – kompletną i całkowitą przeróbką. Niczego jednak nie należy się spodziewać – ten dziwny projekt Anthem Next powinien być dedykowany tym, którzy już kupili Anthem. Anthem Next rozgniewałoby wszystkich obecnych fanów – gdyby to było jakieś płatne DLC lub zupełnie osobna gra. Ale z EA nigdy nie wiadomo…