Porozmawiajmy o polityce. Wiemy, że nie wszystkim to odpowiada, ale nie możemy zignorować incydentu, który wydarzył się w weekend. Krótko mówiąc – Blizzard ukarał Chunga „Blitzchunga” Ng Waia, profesjonalistę Hearthstone z Hongkongu, który podczas oficjalnej transmisji turnieju Grandmasters Azji i Pacyfiku powiedział: „Wyzwolić Hongkong. Rewolucja naszych czasów!”.

Jak niektórzy z Was mogli się już domyślić, ten incydent szybko zwrócił uwagę opinii publicznej (w tym niektórych pracowników Blizzarda). Dało to również początek nowemu trendowi #BoycottBlizzard i podsyciło ogromną liczbę wątków pojawiających się w całym Internecie, wyrażających poparcie dla zbanowanego gracza.

Według Blizzarda oficjalnym powodem zablokowania Chung „Blitzchung” Ng Wai jest naruszenie konkretnej zasady turnieju, która mówi:

„Angażowanie się w jakikolwiek czyn, który według wyłącznego uznania Blizzarda przynosi publiczne zniesławienie, obraża część lub grupę opinii publicznej lub w inny sposób szkodzi wizerunkowi Blizzarda, spowoduje usunięcie z listy arcymistrzów i zmniejszenie całkowitej nagrody gracza do 0 USD, w oprócz innych środków, które mogą być przewidziane w Podręczniku i Warunkach Witryny Blizzarda”.

Jednak większość ludzi postrzega to jako schlebianie chińskiemu rządowi. Ich zdaniem Blizzard martwi się utratą szalonych zysków z Chin. Jednak Blizzard argumentował swoje orzeczenie, mówiąc: „Chociaż stoimy na straży prawa do wyrażania indywidualnych myśli i opinii, gracze i inni uczestnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w naszych zawodach e-sportowych, muszą przestrzegać oficjalnych zasad rywalizacji”. Jak zwykle prawda może leżeć gdzieś pośrodku.

Obecnie #BoycottBlizzard jest obecnie jednym z najpopularniejszych hashtagów na Twitterze, a nawet niektórzy pracownicy Blizzarda wyrazili swoje zdanie w tej sprawie – zasłaniając dwie firmowe wartości obok siedziby.

Trudno powiedzieć, jak to wszystko się ostatecznie potoczy, ale zdecydowanie nie jest to dobry znak dla Blizzarda. Zwłaszcza, że ​​do corocznego BlizzConu pozostały tylko trzy tygodnie.