Niedawno pisaliśmy artykuł nt 3 najważniejsze rzeczy, których oczekujemy od alfy WoW Shadowlands i zgadnij co – potwierdzono, że te rzeczy pojawią się w nadchodzącym teście jeszcze przed oficjalnym startem. Chociaż nie możemy wiele powiedzieć o wielkim złu rozszerzenia ani prowadzić dogłębnej rozmowy na temat systemu Przymierza, dopóki go nie dostaniemy, możemy przejrzeć zmiany klas WoW Shadowlands. Blizzard opublikował już długi tekst przedstawiający każdą klasę w grze i to, jak się zmieni, gdy pojawią się wiadomości Świat Warcrafta ekspansja wyląduje.

Zastrzeżenie: nie będziemy omawiać każdej zmiany specjalizacji i talentu. Zamiast tego wymienimy ogólne zmiany klas powiązane ze wszystkimi specyfikacjami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoich ulubionych zmianach specyfikacji w alfie WoW Shadowlands, koniecznie przeczytaj cały post Blizzarda w oficjalna strona.

Rycerz Śmierci

W WoW Shadowlands Death Knights odegrają dużą rolę, a zmiany klasowe mają na celu przywrócenie esencji tego, co uczyniło Death Knights wspaniałymi na pierwszym miejscu. Obejmuje to wiele zdolności specyficznych dla specyfikacji, które stają się dostępne dla całej klasy.

Podczas testu wszyscy Rycerze Śmierci będą mogli używać magii Unholy i zadawać obrażenia Death and Decay lub neutralizować nadchodzące obrażenia magiczne Strefą Antymagiczną. Co więcej, każdy Rycerz Śmierci ponownie będzie mógł zmienić się w nieumarłego za pomocą Lichborne lub użyć Wskrzeszenia, aby przywołać własnego ghula. Pakt Ofiarny zostanie odnowiony i pozwoli Rycerzom Śmierci składać ofiary z nieumarłych sługusów i przywracać trochę zdrowia (lub wysadzać wroga z pewnymi obrażeniami). Wreszcie Chains of Ice będą teraz dostępne dla wszystkich wersji Death Knight.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie zmiany klas Rycerzy Śmierci w WoW mają na celu zwiększenie ogólnej użyteczności tej klasy.

Łowca demonów

Chociaż jest to dość nowa klasa, zostaną wprowadzone pewne zmiany w Łowcach demonów, aby jeszcze bardziej ulepszyć rozgrywkę tą pełną akcji klasą. Według Blizzarda każda specyfikacja Łowcy Demonów wydawała się oddzielną klasą, więc pomysł polega na ujednoliceniu Havoc i Vengeance. Furia stanie się zasobem używanym przez obie specjalizacje, podczas gdy Aura Spopielenia, która wcześniej była dostępna tylko dla Zemsty, stanie się również dostępna dla Łowców Demonów Havoc.

druid

Druidzi zawsze byli bardzo elastyczni, ale podczas kilku ostatnich rozszerzeń Blizzard próbował zmusić druidów do pełnienia określonych ról. Podczas usuwania klas alfa w WoW Shadowlands, Blizz dał wszystkim Druidom znacznie więcej opcji, tworząc umiejętności takie jak Okrutne Ugryzienie, Szczekająca Skóra, Cyklon, Ogłuszający Ryk i Żelazne Futro dla całej klasy.

Oprócz tych zmian Druids of Azeroth ujrzą rozszerzony system Affinity, który zapewni pewne umiejętności użytkowe wraz z pasywnymi bonusami. Talenty Biegłości powiązane z każdą specjalizacją (Równowaga, Strażnik, Dzikość i Przywracanie) zyskają dodatkową umiejętność. Równowaga otrzymuje Tajfun, Dzika Okaleczanie, Strażnik Obezwładniający Ryk, a Restoration może używać Wiru Ursola.

Łowca

Możemy się oszukiwać tak długo, jak chcemy, ale największą i najważniejszą zmianą dla klasy łowcy podczas alfy WoW Shadowlands jest powrót najlepszej umiejętności w World of Warcraft, czyli Eyes of the Beast.

Ponadto istnieje kilka dodatkowych umiejętności, które staną się dostępne dla wszystkich specjalizacji łowców – Arcane Shot, Hunter’s Mark, Kill Shot, Scare Beast i Tranquilizing Shot. I to właściwie wszystko… W rzeczywistości Blizzard stwierdził, że podstawowy zestaw klasy Hunter jest dobrze zrealizowany we wszystkich ich specjalizacjach, ale każda gra w wyjątkowy i zabawny sposób. W rezultacie podstawowe rotacje obrażeń łowców pozostaną znane w Shadowlands, ale powróci kilka kultowych umiejętności, a wiele talentów zostanie zaktualizowanych.

Mag

W WoW Shadowlands alfa magowie mogą otrzymać największą ilość zmian. Z pewnością tak się wydaje, ponieważ wszyscy magowie otrzymają niesamowitą liczbę umiejętności. Wcześniej Blizzard próbował ograniczyć zaklęcia Magów do ich specjalizacji, ale w Krainach Cienia magowie Ognia będą mogli wysadzać magię Arkanum lub Mrozu i odwrotnie. Będzie to oznaczać, że rotacja bitew zostanie znacznie przeprojektowana, co powinno być bardziej interesujące.

Oprócz zaklęć takich jak Arcane Explosion, Fireblast, Frostbolt, Mirror Image, Fire i Frost Wards, wszyscy magowie będą mogli ponownie używać Alter Time, która jest starą umiejętnością, która została usunięta w Legionie. Jak sama nazwa wskazuje, ta umiejętność pozwalała magom cofać się w czasie i powracać do pierwotnej lokalizacji, z tym samym zdrowiem i maną, po rzuceniu jej po raz drugi lub po krótkim czasie.

Mnich

Mnisi w Shadowlands alfa powrócą na swoje góry, aby trenować i ponownie uczyć się wcześniej usuniętych umiejętności. Expel Harm, Fortifying Brew, Spinning Crane Kick i Touch of Death w WoW Shadowlands będą dostępne dla wszystkich mnichów. Ponadto Touch of Death powróci do swojego pierwotnego wyglądu. Ponadto wszystkie specjalizacje mnichów będą mogły przywoływać swoich Niebiańskich bez talentów.

Paladyn

Podobnie jak w przypadku wielu innych klas hybrydowych, paladyni dowolnej specjalizacji uzyskają dostęp do innych specjalnych umiejętności, znacznie rozszerzających ich zestaw narzędzi. Umiejętności takie jak Błogosławieństwo poświęcenia, Młot gniewu, Wyczuwanie nieumarłych, Tarcza sprawiedliwych, Odwracanie zła i Słowo chwały będą dostępne dla wszystkich paladynów, niezależnie od ich specjalizacji.

Powinniśmy również wspomnieć o aurach paladyna, ponieważ nie będą one już powiązane z określoną specjalizacją. Wszyscy paladyni będą mogli wybierać między aurami koncentracji, zemsty, krzyżowca i oddania.

W końcu Blizzard postanowił ujednolicić zasoby dla wszystkich paladynów, umożliwiając paladynom Ochrony, Odpłaty i Świętości gromadzenie i wydawanie Świętej Mocy w celu zadawania obrażeń lub ochrony sojuszników.

Kapłan

Klasa Kapłana stała się dziwna po kilku ostatnich rozszerzeniach. Aby być uczciwym, specyfikacja Cienia stawała się odrębną klasą, a Blizzard chce przywrócić tych machających Pustką Kapłanów z powrotem do owczarni za pomocą alfy WoW Shadowlands.

Oznacza to, że te dwie sprzeczne idee nie będą już rozdzielone i pozwolą wszystkim Kapłanom okiełznać świętą i pustą energię. Oznacza to, że umiejętności takie jak Mind Blast, Mind Soothe, Power Infusion, Shadow Word: Death i Shadow Word: Pain będą dostępne dla wszystkich Kapłanów. Ponadto Blizzard pozwala również na rzucanie Infuzji Mocy na sojuszników.

Łobuz

Główny problem z klasą Łotrzyka polegał na tym, że każda specyfikacja wydawała się trochę za słaba w porównaniu z Łotrzykami z przeszłości. W Legionie Blizzard starał się odróżnić każdą ze specyfikacji od siebie i nadać im unikalną tożsamość. Doprowadziło to do podzielenia podstawowego zestawu Rogue na trzy specjalizacje… Nigdy więcej!

W WoW Shadowlands Blizzard chce dać wszystkim Łotrzykom dostęp do różnych opcji dostępnych wcześniej dla niektórych specyfikacji. Jednym z takich przykładów są trucizny ze specyfikacji Assassination. Od teraz Subtelni i Wyjęci spod prawa łotrzykowie będą mogli pokrywać swoje ostrza natychmiastowymi, okaleczającymi i paraliżującymi truciznami, co pozwoli im przygotować się przed nowym starciem.

Szaman

Totemy dla każdej specjalizacji powróciły! Amortyzatory dla każdej specyfikacji powracają! Nasycenia broni dla każdej specyfikacji powróciły! Czy musimy mówić coś jeszcze? Podobnie jak Łotrzyk, niedawni szamani czuli się nieco słabi w porównaniu z klasą, w której zakochaliśmy się w przeszłości. Teraz Blizzard stara się nadać te wcześniej rozdzielone zdolności wszystkim specyfikacjom i rozszerzyć opcje, którymi dysponują gracze grając w Szamana.

W Shadowlands, Chain Heal, Chain Lightning, Healing Stream Totem, Flametongue Weapon, Flame Shock, Frost Shock i Lightning Shield będą dostępne dla wszystkich szamanów, niezależnie od ich specjalizacji. Płonący Totem powraca również jako umiejętność dostępna dla wszystkich Szamanów, która przez krótki czas bombarduje pobliskich wrogów ognistymi kulami.

Czarodziej

Główną zmianą dotyczącą Czarnoksiężnika jest powrót Klątw. Wcześniej Czarnoksiężnik wydawał się trochę innym magiem – wysadzał wrogów w powietrze różnymi zaklęciami i całym tym jazzem. Dlatego Blizzard postanowił przywrócić coś, co potrafili tylko Czarnoksiężnicy… Wszyscy Czarnoksiężnicy będą mogli nękać swoich wrogów Klątwą Języka, Klątwą Lekkomyślności, Klątwą Słabości i Klątwą Zagłady.

Ponadto, w związku z usuwaniem klas, twórcy World of Warcraft przywracają Demonic Circle, który powinien umożliwić kilka fajnych i unikalnych sposobów interakcji ze światem (lub zirytować twojego partnera w pojedynku).

Wojownik

I na koniec – Wojownik. Blizzard oświadczył, że chce przywrócić użyteczność wszystkim trzem specjalizacjom Wojownika, przywracając wiele kultowych umiejętności, które są przydatne w całej grze. Umiejętności takie jak Egzekucja, Ścięgno podkolanowe, Ignoruj ​​ból, Blok tarczą, Uderzenie tarczą, Uderzenie, Odbicie zaklęć i Trąba powietrzna są teraz dostępne dla wszystkich wojowników, niezależnie od ich aktywnej specjalizacji.

W wersji alfa WoW Shadowlands pojawiły się również stare, powracające umiejętności, takie jak Challenging Shout (masowa prowokacja) i Shattering Throw (niszczycielskie obrażenia przeciwko wrogom chronionym przez tarczę absorbującą).

Podsumowując, miło jest widzieć wiele z tych zmian i mamy nadzieję, że zostaną z nami na dłużej. Super fajnie jest też uzyskać wszystkie te zmiany od samego Blizzarda, a nie od jakiejś podejrzanej strony do eksploracji danych. Wygląda na to, że wyciągnięto wnioski z Battle for Azeroth i Shadowlands może stać się jednym z największych rozszerzeń w historii WoW. Tylko czas powie…