World of Warcraft: Classic pojawi się latem, więc Blizzard przekazuje jeszcze więcej informacji na temat nadchodzącej gry. W zeszłym tygodniu twórcy nakreślili plany popremierowe gry. Obejmują one przybliżony harmonogram nadchodzący do giganta MMORPG w 6-fazowych spadkach zawartości.

Post na forach Blizzarda wyjaśnia logikę dewelopera w dystrybucji treści przez cały rok. Taki plan dystrybucji został wybrany, aby zachować klimat oryginalnego WoW. Wciąż jednak nieznana jest data rozpoczęcia. W poście menedżera społeczności Randy’ego Jordana czytamy:

„Nadal koncentrujemy się przede wszystkim na zwiększaniu mocy graczy, ale naszym celem jest również uchwycenie tego, jak to jest grać w społeczności realm w oryginalnym WoW. Aby to zrobić, planujemy odzwierciedlić podejście zastosowane w oryginalnym WoW, z połączonymi ze sobą łatami. Uruchomimy Classic z zawartością z oryginalnego WoW do patcha 1.2.x, następnie druga aktualizacja będzie zawierała zawartość z oryginalnego WoW 1.3 i 1.4, trzecia aktualizacja Classic będzie zawierała zawartość 1.5 i 1.6 i tak dalej.”

Pełny harmonogram upuszczania zawartości World of Warcraft Classic wygląda następująco:

Faza 1 (klasyczna premiera)

– Stopiony rdzeń

– Onyks

– Maraudon

Faza 2

– Straszny Maul

– Azuregos

– Kazzak

Faza 3

– Legowisko Czarnoskrzydłych

– Jarmark Mrocznego Księżyca

– Rozpoczynają się zrzuty talii Darkmoon

Faza 4

– Zul’Gurub

– Zielone smoki

Faza 5

– Rozpoczyna się wysiłek wojenny Ahn’Qiraj

– Najazdy Ahn’Qiraj są otwierane, gdy wymaga tego wysiłek wojenny

– Rekonfiguracja łupów w lochach: wyposażenie lochów poziomu 0.5, relikty, współczynniki wypadania i zmiany lokalizacji

Faza 6

– Naxxramas

– Inwazja Plagi

Na razie nie mamy jeszcze punktu wyjścia. Blizzard powiedział, że World of Warcraft Classic zadebiutuje latem, ale nie podano dokładnej daty premiery. Jeśli należysz do tych nielicznych, którzy czekają na premierę, proponujemy wskoczyć do dodatku World of Warcraft: Battle for Azeroth, aby zobaczyć, jak gra zmieniała się na przestrzeni lat.