Chociaż Overwatch jest podstawową grą wieloosobową, nadal ma bogatą, wartą opowiedzenia historię. Przez lata Blizzard wypuścił całe mnóstwo filmików, komiksów, a nawet niektóre wydarzenia w grze. Wczoraj uniwersum Overwatch otrzymało nowe rozszerzenie fabularne z nowym opowiadaniem o najnowszym bohaterze Overwatch, Baptiste.

Nowy 26-stronicowy dokument PDF nosi tytuł „Co zostawiłeś za sobą” i zawiera wiele kolorowych obrazów. Utwór opowiada o powrocie Baptiste’a do ojczyzny na Haiti, aby pomóc swojej społeczności. Jednak wkrótce Talon go dogania.

Autorką opowiadania jest Alyssa Wong, która znana jest ze swojego mistrzowskiego kunsztu słownictwa. Opowiadania Alyssy Wong zdobyły nagrody Nebula, World Fantasy Award i Locus Award. Teraz jest pełnoetatowym pracownikiem Blizzarda. „What You Left Behind” zawiera również niesamowitą grafikę stworzoną przez Arnolda Tsanga.

Ostatnie wydane opowiadanie Blizzarda nosiło tytuł Beset, w którym główny nacisk położono na snajperkę Ana. Zaraz po opublikowaniu opowiadania Ana otrzymała nową skórkę, która przedstawia historię. Baptiste wkrótce zostanie potraktowany podobnie. Blizzard ogłosił już Baptiste Reunion Challenge, które pojawi się w grze wraz z nową łatką. Więcej szczegółów poniżej: