Wczoraj fani najpopularniejszej gry MMORPG na świecie w końcu poznali los swojej sceny e-sportowej World of Warcraft w 2021 roku. Po 2020 roku i pandemii COVID-19 Blizzard postanowił opracować plan zdalnych zawodów World of Warcraft zarówno dla Gracze PvP i PvE. A w przyszłym roku mamy kilka ogromnych i ważnych zmian…

Jeśli nie interesuje Cię e-sport World of Warcraft i niedawno dołączyłeś do społeczności gry, powinieneś wiedzieć, że Blizzard obsługuje 2 duże zawody – Arena World Championship (które wkraczają na 14 rok) – rywalizacja PvP o najlepszy World of Drużyny na arenie Warcrafta z całego świata oraz Mythic Dungeon International – zawody PvE, w których drużyny rywalizują z innymi drużynami, aby jak najszybciej przejść przez loch.

Istnieje również nieoficjalna trzecia dyscyplina, znana jako pierwszy wyścig na świecie, w której gildie z całego świata ścigają się, aby jako pierwsze ukończyć ostatni najazd. W rzeczywistości, w tym tygodniu rozpoczyna się wyścig do World First Castle Nathria, więc mamy nadzieję, że zobaczymy naprawdę spektakularne wydarzenie, które przyniesie rekordową oglądalność w sekcji Twitch WoW. Jednak e-sporty rajdowe nie są regularne i nie są obsługiwane przez Blizzard.

Mistrzostwa Świata Arena 2021

Blizzard planuje podzielić Mistrzostwa Świata Arena 2021 na dwa sezony i dać najlepszym graczom PvP ponad 900 000 dolarów w nagrodach pieniężnych (kwota może być wyższa, ponieważ gracze World of Warcraft mogą kupić niektóre kosmetyczne przedmioty w grze i jeszcze bardziej zwiększyć nagrodę basen.

Pierwszy sezon będzie składał się z 4 pucharów organizowanych w każdym regionie, w których do finału zakwalifikują się 4 najlepsze drużyny z Europy i Ameryki Północnej, jednak drugi zostanie zorganizowany nieco inaczej. Zamiast kolejnej serii otwartych pucharów, 6 najlepszych drużyn z każdego regionu automatycznie awansuje do sezonu sezonu, podczas gdy pozostałe miejsca będą do zdobycia w otwartym pucharze spadkowym, w którym dwie najniższe drużyny z UE i NA zmierzą się z nadchodzącym pretendentów, którzy chcą zapewnić sobie miejsce w następnym sezonie AWC.

Według Blizzarda, te zmiany w organizacji AWC powinny zapewnić stabilność na scenie e-sportowej World of Warcraft i stworzyć strukturę opartą na lidze dla przyszłości Shadowlands. Możemy mieć tylko nadzieję, że zadziała to zgodnie z zamierzeniami i jedna z najstarszych dyscyplin e-sportowych odrodzi się w nadchodzących sezonach.

Mityczny Dungeon International 2021

Podążając śladami Mythic Dungeon International BFA, Blizzard ma nadzieję kontynuować ten nowy e-sport PvE w Shadowlands. Niektórzy gracze stwierdzili nawet, że w niektórych lochach Shadowlands, które zostały stworzone z myślą o MDI, istnieje zauważalny wzorzec projektowy…

Nowy Mythic Dungeon International będzie składał się z dwóch samodzielnych sezonów i dwóch finałów globalnych, w których będzie można zgarnąć część nagród w wysokości 750 000 dolarów. Jak sugeruje nazwa zawodów, puchary MDI będą miały zasięg globalny i w tych samych pucharach będą startować drużyny z Europy, Ameryki Północnej i innych regionów WoW. Jedyne oddzielne puchary będą przeznaczone dla Chin, ponieważ prowadzą one inny rodzaj wersji WoW. Jednak finały globalne będą zwieńczeniem wszystkich pucharów organizowanych w ciągu roku, w których 6 drużyn zakwalifikuje się z pucharów światowych, a 2 drużyny awansują z Chin.

Jeśli masz swój zespół Mythic Dungeon, możesz sprawdzić swoje umiejętności w otwartych kwalifikacjach, klikając ten link. Pierwszy sezon rozpocznie się 14 stycznia i będzie zawierał nowy dodatek do sezonu o nazwie Prideful. Gdy afiks Duma jest aktywny, gracze będą przepełnieni dumą, gdy pokonują wrogów niebędących bossami, ostatecznie tworząc Manifestację Dumy. Po pokonaniu tej Manifestacji gracze zyskają znacznie większe możliwości, otwierając nowe strategie, które pomogą ich drużynie pokonać nadchodzące wyzwania.

Oprócz wszystkich oficjalnych zawodów i sezonowej zawartości e-sportowej World of Warcraft, Blizzard obiecał zorganizować wiele jednorazowych wydarzeń e-sportowych i wspierać scenę na wiele różnych sposobów. Tylko czas pokaże, czy to nowe podejście się powiedzie, jednak od dawna fani World of Warcraft miło jest widzieć pewne zmiany nie tylko w samej grze, ale także w zarządzaniu społecznością w grze.

World of Warcraft: Shadowlands Battle.net Key STANY ZJEDNOCZONE

Cena £

33,99 €

Kup Teraz

World of Warcraft: Shadowlands (Heroic Edition) Klucz Battle.net AMERYKA PÓŁNOCNA

Cena £

58,82 €

Kup Teraz

World of Warcraft: Shadowlands (Heroic Edition) Klucz Battle.net STANY ZJEDNOCZONE

Cena £

39,86 €

Kup Teraz

World of Warcraft: Shadowlands (Epic Edition) Klucz Battle.net STANY ZJEDNOCZONE

Cena £

85,91 €

Kup Teraz

World of Warcraft 30-dniowa karta czasowa Battle.net Key STANY ZJEDNOCZONE

Kup Teraz

World of Warcraft: Shadowlands Battle.net Key EUROPA

Cena £

35,24 €

Kup Teraz

World of Warcraft: Shadowlands Battle.net Key EUROPA

Cena £

35,24 €

Kup Teraz

World of Warcraft: Shadowlands (Heroic Edition) Klucz Battle.net EUROPA

Kup Teraz

World of Warcraft 30-dniowa karta czasowa Battle.net Key EUROPE

Kup Teraz

60-dniowa karta czasowa World of Warcraft Battle.net Key EUROPE

Cena £

27,75 €

Kup Teraz