Wiedzieliśmy, że to nadchodzi, ale naprawdę mieliśmy nadzieję, że tak się nie stanie. Jedna z największych corocznych imprez gamingowych, BlizzCon 2020, została odwołana. Chociaż ta decyzja nie była zaskoczeniem, mając na uwadze, że prawie każde wydarzenie na żywo jest odwoływane, wielu fanów liczyło przynajmniej na zorganizowanie programu online. Dostaniemy jeden, ale nieco później niż oczekiwano.

Wiadomość o odwołaniu BlizzConu 2020 została ogłoszona za pośrednictwem oficjalnego komunikatu strona BlizzConu. Nowy post Saralyn Smith, producenta wykonawczego BlizzConu, przekazał wiadomość listem do społeczności, w którym stwierdzono, że producenci musieli podjąć „bardzo trudną decyzję, aby nie organizować BlizzConu w tym roku”.

List kontynuuje:

„Jesteśmy głęboko rozczarowani tą decyzją i wyobrażamy sobie, że wielu z was poczuje to samo. Naprawdę kocham BlizzCon i wiem, że podzielają to zdanie wszyscy w Blizzardzie. Będzie nam bardzo brakowało kontaktu z tak wieloma z Was na konwencie i „naładowania naszych maniaków” tej jesieni.

Ale jeszcze się spotkamy!

Rozmawiamy o tym, w jaki sposób moglibyśmy przekazać ducha BlizzConu i połączyć się z wami w jakiś sposób online, na znacznie mniejszy wpływ stanu protokołów bezpieczeństwa i higieny masowych spotkań osobistych. Chcielibyśmy to zrobić tak szybko, jak to możliwe, ale biorąc pod uwagę, że jest to nowe terytorium i różne czynniki, najprawdopodobniej nastąpi to na początku przyszłego roku. BlizzCon to także coroczna scena dla dużych wydarzeń e-sportowych w grach Blizzarda, więc szukamy również alternatywnych sposobów wspierania niektórych zawodów na wysokim poziomie, które normalnie odbywałyby się podczas pokazu.

Powiemy wam więcej o naszych planach w miarę ich rozwoju — ale w międzyczasie mamy nadzieję, że zobaczymy was eksplorujących Krainy Cieni, spędzających czas w Tawernie, pchających ładunek (zróbcie to!) może wędrować”.

Więc nie wszystko stracone, jeśli jesteś zagorzałym fanem Blizzarda. Program online na początku 2021 roku jest nadal lepszy niż nic, biorąc pod uwagę fakt, że firma zauważyła, że ​​pojawi się znacznie więcej nowych gier. Obecnie Blizzard przygotowuje się do wydania Overwatch 2, Diablo 4 i World of Warcraft: Shadowlands. Wielu fanów na całym świecie czeka na wieści o tych projektach, a także na coś nowego, czym można by się ekscytować, a program online może być świetnym sposobem na wypełnienie tej pustki.