Gearbox Software oficjalnie potwierdziło, że Borderlands 3 zostanie wydane 13 września 2019 roku. W ujawnionym terminie twórcy gry potwierdzili niektóre funkcje gry wieloosobowej, w tym kooperację online i lokalny tryb wieloosobowy na podzielonym ekranie. Jednak Microsoft Store mógł ujawnić nieco więcej. Informacje o sklepie zawierają również tag z napisem „Kooperacja między platformami”.

Nie powinno to dziwić, ponieważ gra ukaże się jednocześnie na PC i Xboksie One, a nie byłaby to pierwsza gra w Microsoft Store obsługująca cross-play na PC i Xboksie One. Jednak gra międzyplatformowa na PlayStation 4 może być również możliwa. Mając na uwadze, że pecetowa wersja gry będzie sprzedawana w Epic Store przez ograniczony czas, mogliśmy zobaczyć, jak Borderlands 3 podąża drogą Fortnite.

Podobnie jak Fortnite, Borderlands jest zbudowane na silniku Unreal Engine, więc oprogramowanie Gearbox może zawierać tę samą technologię co Fortnite, aby umożliwić grę międzyplatformową również na PlayStation 4. Mając na uwadze, że Borderlands 3 jest jeszcze dość daleko, Gearbox ma mnóstwo czasu na wdrożenie wymaganej technologii i połączenie fanów Borderlands bez względu na ich sprzęt. Musimy po prostu poczekać i zobaczyć, czy tak jest.

Premiera Borderlands 3 na PC, PlayStation 4 i Xbox One 13 września 2019 roku.