Pierwsze wydarzenie PAX Online było pełne ciekawych wiadomości. Studio Gearbox wykorzystało swój czas w centrum uwagi, aby podzielić się wiadomościami na temat przyszłości swojej zwariowanej strzelanki Borderlands 3. Najwyraźniej gra otrzyma za darmo nową wersję dedykowaną konsolom nowej generacji. Innymi słowy, jeśli posiadasz grę Borderlands 3 na PlayStation 4 lub Xbox One, możesz ją bezpłatnie zaktualizować do wersji na PlayStation 5 lub Xbox Series X. Co więcej, nowa wersja Borderlands 3 będzie miała kilka nowych funkcji, o których warto wspomnieć.

Jeśli masz wolną godzinę, obejrzyj pełną prezentację poniżej:

Według informacji podanych przez Gearbox, następna generacja Borderlands 3 będzie działać w 60 FPS i rozdzielczości 4K. Będzie także zawierał zupełnie nowy tryb podzielonego ekranu, pozwalający na jednoczesną rozgrywkę z 4 graczami.

Ale to nie wszystko, co nowego pojawi się w wersji nowej generacji. Gearbox potwierdził, że zamierza stworzyć kilka nowych dodatków do gier. Chociaż nie będą to pełnoprawne fabularne DLC, zapewnią graczom trochę zawartości do odkrycia. Pierwszy z nich przyniesie zupełnie nowy tryb gry i nowe drzewka umiejętności dla wszystkich Vault Hunterów, w tym kilka nowych Action Skills. Jeśli jesteście ciekawi, co te dodatki wniosą do Waszej rozgrywki, koniecznie sprawdźcie ten post.

Podobnie jak w przypadku wielu bezpłatnych aktualizacji, Gearbox powiedział, że planuje wprowadzić cross-play i cross-progress Borderlands 3. Jednak będziemy musieli trochę poczekać, aby się nim cieszyć – te dodatki mają zostać uruchomione w 2021 roku.

Z tego, co zebraliśmy, wygląda na to, że Gearbox nie chce zawieść swojej pełnej pasji społeczności, pozostawiając ich w tyle. A to zawsze dobrze! Możemy mieć tylko nadzieję, że w przyszłości otrzymamy więcej zawartości Borderlands 3. Z pewnością będziemy Cię informować!