W niedawnym oświadczeniu opublikowanym na stronie Bungie, deweloper ogłosił, że po prawie dekadzie współpracy rozstaje się z wydawcą Activision. Obie firmy ściśle współpracowały nad franczyzą Destiny. Oświadczenie ujawnia, że ​​Activision przeniesie prawa wydawnicze Destiny, a Bungie spróbuje samodzielnie opublikować przewidywalne gry i rozszerzenia Destiny.

Partnerstwo między Bungie i Activision zostało podpisane w 2010 roku, z wyszczególnieniem, że Activision będzie miało wyłączne prawa wydawnicze do serii Destiny, podczas gdy deweloper zachował pełną kontrolę nad samą grą. Umowa została podpisana na okres 10 lat, więc zerwanie nastąpiło trochę przedwcześnie.

Bungie odniosło się również do obaw graczy związanych z przejściem gry. Firma stwierdziła, że ​​Activision „dokłada wszelkich starań, aby przekazanie było jak najbardziej płynne”. Jeśli chodzi o Activision, firma powinna „zwiększyć koncentrację na posiadanych projektach IP”.

Poniżej znajduje się pełne oświadczenie Bungie zatytułowane „Nasze przeznaczenie”:

„Kiedy po raz pierwszy rozpoczęliśmy naszą współpracę z Activision w 2010 roku, branża gier znajdowała się w zupełnie innym miejscu. Jako niezależne studio, które postanowiło stworzyć zupełnie nowe doświadczenie, potrzebowaliśmy partnera, który byłby chętny do podjęcia z nami wielkiego skoku wiary. Mieliśmy wizję Destiny, w którą wierzyliśmy, ale aby wypuścić grę na taką skalę, potrzebowaliśmy wsparcia uznanego partnera wydawniczego.

Z Activision stworzyliśmy coś wyjątkowego. Do tej pory Destiny dostarczyło graczom na całym świecie ponad 50 milionów gier i dodatków. Co ważniejsze, byliśmy także świadkami niezwykłej społeczności – liczącej dziesiątki milionów Strażników – która powstała i przyjęła Destiny, aby wspólnie grać, tworzyć i dzielić się wspomnieniami, a nawet robić naprawdę wspaniałe rzeczy, które wykraczają daleko poza wspólną grę , aby wywrzeć pozytywny wpływ na codzienne życie ludzi.

Cieszyliśmy się udanym ośmioletnim okresem i chcielibyśmy podziękować firmie Activision za współpracę przy Destiny. Patrząc w przyszłość, z radością ogłaszamy, że Activision planuje przenieść prawa wydawnicze Destiny na Bungie. Dzięki naszej niezwykłej społeczności Destiny jesteśmy gotowi do samodzielnego publikowania, podczas gdy Activision będzie bardziej koncentrować się na posiadanych projektach własności intelektualnej.

Planowany proces przejścia jest już w fazie początkowej, a Bungie i Activision zobowiązały się dopilnować, aby przekazanie było jak najbardziej płynne.

W przypadku Porzuconych nauczyliśmy się, słuchaliśmy i skupiliśmy się na tym, czego naszym zdaniem nasi gracze oczekują od wspaniałego doświadczenia z Destiny. Zapewniamy, że jest tego więcej w drodze. Będziemy nadal realizować istniejącą mapę drogową Destiny i nie możemy się doczekać wypuszczenia większej liczby sezonowych doświadczeń w nadchodzących miesiącach, a także zaskoczenia naszej społeczności ekscytującymi ogłoszeniami o tym, co nas czeka.

Dziękuję bardzo za nieustające wsparcie. Nasz sukces w dużej mierze zawdzięczamy niesamowitej społeczności graczy, którzy uświetnili nasze światy światłem i życiem. Wiemy, że samodzielne publikowanie nie będzie łatwe; wciąż mamy wiele do nauczenia się, gdy rozwijamy się jako niezależne, globalne studio, ale widzimy nieograniczone możliwości i potencjał w Destiny. Wiemy, że nowe przygody czekają na nas wszystkich w nowych światach pełnych tajemnic, przygód i nadziei. Mamy nadzieję, że dołączysz tam do nas.

Do zobaczenia po stronie gwiazd.

BUNGiE”