Call of Duty: Modern Warfare to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tej jesieni. Wraz z premierą zaplanowaną na 25 października, twórcy zdradzają coraz więcej szczegółów na temat tytułu. Pisaliśmy już o wyciekach list map i nowych trybach multiplayer, ale dziś mówimy o wyłączności. W niedawnym State of Play fani gry zostali zachwyceni nowym zwiastunem kampanii (można go znaleźć poniżej) i byli zaskoczeni zapowiedzią zawartości dostępnej wyłącznie na PS4.

Według wiadomości, gracze Call of Duty: Modern Warfare dalej PlayStation 4 otrzyma ekskluzywny tryb gry na rok. Rok! Tryb, który jest objęty umową na wyłączność, nazywa się Special Ops i jest grą typu survival, która jest bardzo podobna do starego trybu Hordy z poprzednich części Call of Duty. Pozwala graczom rozgrywać krótkie misje scenariuszowe w pojedynkę lub w trybie współpracy i walczyć z falami wrogów.

Tryb był nieobecny w kilku ostatnich grach Call of Duty, więc jego powrót jest bardzo mile widziany. Jednak ekskluzywność na PlayStation 4 do 1 października 2020 roku brzmi jak plucie w twarz dla graczy na PC i Xbox One. Chociaż ekskluzywna zawartość dla określonej platformy do gier nie jest niczym nowym, jest to naprawdę nieoczekiwane w przypadku gry, która oferuje pełną funkcjonalność gry międzyplatformowej.

W każdym razie Call of Duty: Modern Warfare wygląda na grę, która może zainteresować nas na jakiś czas, może nawet na cały rok. Ostatni otwarty test beta zakończył się w tym tygodniu, ustanawiając nowy rekord franczyzy dla serii Call of Duty, a większość graczy dołączyła do testu na PC. To musi być coś warte. Dobrze?