Infinity Ward nieustannie aktualizuje nową grę Call of Duty: Modern Warfare o coraz to nowe treści. Najnowsza łatka wprowadziła nowy tryb gry o nazwie Grind, który można było zobaczyć w kilku poprzednich grach z serii. Grind to hybrydowy tryb gry, który został wprowadzony w Call of Duty: Ghosts z 2013 roku. Odmiany tego zostały również wydane w Call of Duty: Black Ops 3 (Fracture) lub Call of Duty: Black Ops 4 (Stockpile).

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grami Call of Duty, być może zastanawiasz się nad zasadami gry Grind. Zasadniczo jest to mieszanka popularnych trybów Kill Confirmed i Hardpoint, w których zadaniem graczy jest zbieranie nieśmiertelników od wrogów i przenoszenie ich w określone miejsca na mapie w celu zabezpieczenia celów. Nie tylko możesz zbierać tagi swoich wrogów, ale także swoich kolegów z drużyny. Jeśli jednak zginiesz – upuścisz wszystko, co nosisz.

Podczas gdy punkty, w których musisz nosić nieśmiertelniki, obracają się po mapie, warto wspomnieć, że są one takie same dla obu drużyn, więc spodziewaj się chaotycznych starć i nerwowego ostatniego sprintu, aby zabezpieczyć cel.

Aby uczynić Grind bardziej przejrzystym, Activision udostępniło nowy post na blogu z pełnym zestawem zasad i kilkoma wskazówkami. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym trybie, koniecznie przeczytajcie cały post. Oto 5 wskazówek:

1. Punkty nad zabójstwami: W trybie Grind zbieranie, odrzucanie i dostarczanie tagów oprócz zabijania zapewnia punkty. Rozważ wyposażenie Pointmana, aby zamienić serie zabójstw w serie punktów, aby skorzystać z gry celu.

2. Osiągnięcie celu: Ponieważ dostarczanie nieśmiertelników to jedyny sposób na zdobywanie punktów, spodziewaj się, że obszar docelowy będzie pułapką na muchy podczas potyczek. Uważnie obserwuj cel, ponieważ wrodzy gracze mogą strzelać w to miejsce lub czyhać. Rozważ użycie granatów migawkowych, aby uzyskać widoczność wrogów w pobliżu celu, oraz obserwatora, aby zobaczyć wszelkie materiały wybuchowe.

3. Ryzyko kontra nagroda: Zbieranie wielu nieśmiertelników i dostarczanie ich wszystkich do celu naraz przynosi korzyści. Zdobędziesz imponującą liczbę punktów i zdecydowanie poprawisz ogólny wynik swojej drużyny. Poza tym będziesz musiał tylko raz wejść do niebezpiecznej strefy celu. Jeśli jednak zginiesz z dużą ilością tagów, zwłaszcza jeśli jest to blisko celu, te tagi mogą być naprawdę łatwym wynikiem dla drużyny przeciwnej. To trudna decyzja, ale wybieraj mądrze… Twój zespół na tym polega.

4. Dodatki za perfekcję: Oprócz Pointmana i Spottera istnieje kilka innych kluczowych profitów, które mogą pomóc. High-Alert sprawi, że będziesz świadomy wszystkich wrogów, EOD zmniejszy obrażenia zadawane różnym śmiercionośnym sprzętom, a Double Time da ci dodatkowe przyspieszenie do ścigania się do celu.

5. Ulepszenia dla pola bitwy: Podczas gdy każdy gracz ma ulepszenie polowe, które dobrze pasuje do jego stylu gry, jest jedno, które naprawdę błyszczy w Grind: system trofeów. To ulepszenie polowe zapobiegnie śmierci od pocisków rzucanych w pobliżu celu. Jeśli włożyłeś całą pracę w zabijanie wrogów i zbieranie znaczników, system trofeów pomoże ci w bezpieczniejszym dostarczaniu i zdobywaniu punktów dla twojej drużyny.

Grind to tryb darmowy, więc sprawdź go, jeśli posiadasz już grę. Jeśli nie, sprawdź naszą cenę za ten tytuł.