Najnowsza odsłona serii Call of Duty nabiera rozpędu. Niedawno twórcy Call of Duty: Modern Warfare ogłosili kolejną aktualizację, która wprowadza do gry kilka nowych rzeczy. Godnym uwagi dodatkiem jest nowy tryb turniejowy dla bitew strzelaninowych, który jest już dostępny na serwerach beta gry.

Nowy turniej Gunfight jest dokładnie tym, na co wygląda. Nowy tryb pozwala graczom dołączyć do specjalnych lobby turniejowych razem ze znajomym i wziąć udział w turnieju w stylu drabinki, aby mieć szansę na wygranie nagród w grze, takich jak nagrody kosmetyczne i dodatkowe PD. Gunfight Tournament obejmie 16 drużyn Gunfight (32 graczy) uczestniczących w drabince pojedynczej eliminacji, dopóki jedna z drużyn nie zostanie mistrzem.

Jednak ten nowy tryb będzie miał kilka wad. Ponieważ jest to turniej w drabince, niektóre drużyny mogą potrzebować czekać, aż inne zakończą swoje mecze, aby przejść przez drabinkę, więc upewnij się, że masz co najmniej kilka godzin przed podjęciem decyzji o dołączeniu, ponieważ może być dużo czekać między meczami.

Twórca Call of Duty: Modern Warfare stwierdził również, że nowy tryb Gunfight Tournament jest obecnie dostępny przez ograniczony czas (do zakończenia testów), więc pospiesz się i ustaw w kolejce, zanim czas dobiegnie końca. Infinity Ward może mieć plany, aby ten tryb stał się trwały w przyszłości, a nawet z czasem stał się oficjalnym konkursem e-sportowym Call of Duty. Kto wie, może nawet stanie się pierwszą dyscypliną e-sportu, która oferuje funkcję gry międzyplatformowej.

Jeśli nie wiedziałeś o trybie strzelaniny 2 na 2, napisaliśmy już o tym wpis na blogu, więc koniecznie sprawdź ten na zewnątrz. Na blogu Activision pojawił się również plik nowy post dając kilka wskazówek dla nowicjuszy w strzelaninie.