Fani franczyzy Call of Duty z niecierpliwością czekali na nowe informacje dotyczące nowego Call of Duty: Modern Warfare. W zeszłym tygodniu twórcy gry Infinity Ward ujawnili nowy zwiastun gry wieloosobowej. Komentując funkcje, studio ujawniło, że chociaż zespół lubi battle royale, jego głównym celem jest podstawowy tryb wieloosobowy.

W wywiadzie Joe Cecot, dyrektor projektu gry wieloosobowej w Infinity Ward, stwierdził, że nowe Call of Duty: Modern Warfare nie przypomina Black Ops 4:

“[Infinity Ward are] wielkimi fanami battle royale. Jesteśmy podekscytowani dużą liczbą graczy i tym podobnymi rzeczami, ale teraz naprawdę koncentrujemy się na podstawowej grze wieloosobowej.

Według Joe Cecota, zespół odpowiedzialny za nowe Call of Duty koncentruje się wyłącznie na stworzeniu autentycznego i surowego doświadczenia. Zespół chce cofnąć serię Call of Duty do czasów Modern Warfare i zachować ją w czystości. Przynajmniej na razie…

Podczas gdy Call of Duty: Balck Ops 4 zawiera tryb Battle Royale Blackout, Call of Duty: Modern Warfare zawiera również coś dla graczy szukających bitew dla 100 graczy. Jednak według twórców głównym trybem wieloosobowym na dużą skalę będzie restart oryginalnej gry Ground War. Zespół ma nadzieję uruchomić Call of Duty: Modern Warfare z opcją wskoczenia do bitew na dużą skalę 50 na 50, które będą obejmować rozgrywkę międzyplatformową.

Warto zaznaczyć, że twórcy nie powiedzieli nic na temat możliwości dodania w przyszłości do nowej gry jakiegoś trybu battle royale. Może się to wydawać podobne do planu uruchamiania zawartości stosowanego przez twórców Battlefield 5; kiedy dodanie trybu Burzy Ognia zostało użyte do wznowienia gry po tym, jak minął początkowy szum.