Wczoraj Activision oficjalnie ujawniło, że ich najnowsza gra Call of Duty: Modern Warfare stała się najczęściej graną grą Call of Duty tej generacji konsol. Jednak najczęściej grana nie oznacza sukcesu komercyjnego, ale można śmiało powiedzieć, że gra się tam rozwija.

Według informacji podanych w oficjalnym komunikacie prasowym, Call of Duty: Modern Warfare jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą w 2019 roku i niedawno przekroczyło 1 miliard dolarów w „Worldwide Sell-Through”. Modern Warfare przewyższyło również wszystkie inne gry CoD wydane w ciągu 6 lat w kategoriach takich jak liczba godzin gry, liczba godzin na gracza i średnia dzienna liczba graczy. Zostało to zmierzone w ciągu pierwszych 50 dni po premierze gry i porównane z liczbą innych tytułów CoD wydanych od iteracji Black Ops 2 z 2012 roku.

Komunikat prasowy ujawnia również pewne liczby stojące za tymi twierdzeniami. Według Activision większość godzin gry przekłada się na ponad 500 000 milionów godzin spędzonych przez graczy w meczach wieloosobowych. Szalone liczby jak na pierwsze 50 dni gry, nie sądzisz?

Jednak liczby te będą jeszcze większe, ponieważ zespół programistów ciężko pracuje, starając się zapewnić jak najwięcej nowej zawartości. Dziś gra otrzymuje darmową aktualizację 1.12, która przynosi mnóstwo nowych rzeczy, takich jak nowe mapy i tryby dla wielu graczy.

Więc tak… jeśli miałeś jakiekolwiek wątpliwości, czy powinieneś dołączyć do społeczności Call of Duty: Modern Warfare, upewnij się, że tak. Szkoda byłoby przegapić jedną z najlepszych gier Call of Duty w historii. Przynajmniej według fanów serii Call of Duty.

A jeśli jakimś cudem mieszkałeś pod kamieniem i przegapiłeś jedną z największych premier gier roku, proponujemy sprawdzić nasze poprzednie Posty na blogu o grze, abyś wiedział, czego możesz się spodziewać po tytule.