Najgorzej strzeżona tajemnica w grach wideo w końcu wychodzi na jaw. To oficjalne – Call of Duty: Modern Warfare otrzyma darmową wersję gry o nazwie Warzone, która przyniesie dwa ogromne tryby do wypróbowania dla każdego.

Jeśli nigdy nie słyszałeś plotek, w zasadzie wszystko spekulowaliśmy o w przeszłości się spełniło. Dowiedzieliśmy się jednak trochę więcej. Zgodnie z zapowiedzią Warzone będzie zawierać nie jeden, ale dwa ogromne tryby dla 150 graczy – Plunder i Battle Royale. Podczas gdy szczegółowo rozmawialiśmy o Battle RoyaleGrabież to coś, czego się nie spodziewaliśmy.

Grabież to nowy styl gry, w którym drużyny muszą zebrać jak najwięcej pieniędzy przed zakończeniem meczu. Aby go zdobyć, będziesz musiał łupić go w różnych obszarach na mapie, wypełniać określone kontrakty w grze lub po prostu polować na wrogich graczy i zdobywać gotówkę, którą noszą. Po upływie czasu meczu, wygrywa drużyna z największą ilością pieniędzy. Proste, prawda?

Jeśli chodzi o tryb Battle Royale, jest on dość tradycyjny. Gracze wyskakują z samolotu w różnych miejscach na mapie. W miarę upływu czasu obszar gry kurczy się, kierując pozostałych ocalałych, aż jedna drużyna pozostanie zwycięska.

Oba te tryby będą rozgrywane na ogromnej mapie o nazwie Verdansk, która według Activision będzie zawierała ponad 300 interesujących miejsc. Na mapie pojawią się również znane lokalizacje, jeśli grałeś w Call of Duty: Modern Warfare, więc starzy gracze powinni mieć niewielką przewagę nad nowicjuszami.

Należy również wspomnieć o pojazdach, które dość wyraźnie dominowały w zwiastunie zapowiadającym. Według twórców, w Call of Duty Warzone znajdzie się mnóstwo różnorodnych środków transportu rozsianych po mapie w losowych miejscach. Podczas eksploracji Warzone będziesz mógł znaleźć quady, taktyczne łaziki, SUV-y, ciężarówki towarowe, a nawet helikopter.

I ostatnia wiadomość – kompatybilność z oryginalną grą Call of Duty: Modern Warfare… Podobnie jak jej wielki tata Call of Duty Warzone będzie oferować rozgrywkę międzyplatformową, co oznacza, że ​​PC, PlayStation 4 i Xbox One gracze będą mogli wspólnie cieszyć się grami. Co więcej, wszystkie postępy zdobyte w oryginalnym CoD: MW zostaną przeniesione do Warzone, w tym poziomy i wszystkie wcześniejsze elementy kosmetyczne.

Call of Duty: Modern Warfare Warzone to darmowa gra bez ograniczeń czasowych. Ponadto, jeśli jesteś nowy i po jednej lub dwóch sesjach zdecydujesz się wypróbować pełną wersję gry, będziesz mógł przenieść wszystkie swoje postępy w Warzone do trybu wieloosobowego Modern Warfare. Jakie to jest świetne?