Jeśli myślałeś, że darmowa wersja Call of Duty Modern Warfare szybko zniknie, pomyśl jeszcze raz. Ze względu na to, że wiele osób zostaje w domu i nie ma nic do roboty, Call of Duty: Warzone łamie wszelkie oczekiwania, jakie twórcy mieli do tej gry. Według najnowszych danych Call of Duty: Warzone przekroczyło granicę 30 milionów graczy w ciągu zaledwie ośmiu dni, a liczba ta rośnie z każdą godziną.

Nawet dzień jego premiery był niezwykle udany. Według Activision, nowa strzelanka free-to-play przyciągnęła ponad 6 milionów graczy w ciągu pierwszych 24 godzin. Jednak większość z tych graczy to prawdopodobnie ci, którzy mieli już zainstalowane Call of Duty: Modern Warfare. Potrzebujesz dość szybkiego internetu, aby pobrać tak dużą grę…

I chociaż Call of Duty: Warzone może być tylko darmową wersją już istniejącego Call of Duty: Modern Warfare, wygląda na to, że Infinity Ward traktuje Warzone jako osobny tytuł. Dyrektor projektu gry, Geoff Smith, powiedział, że zespół chciał stworzyć Warzone, ponieważ duże otwarte gry ich ekscytują…

Twórcy wspomnieli również, że Call of Duty: Warzone będzie nadal ewoluować w przyszłości. Niedawno do gry dodano tryb solo, podczas gdy krążyły plotki o kolejnym, pełnym akcji trybie z mniejszą mapą, który może być w drodze.

Wszystko wskazuje na to, że nowa gra długoterminowa będzie wspierana przez Activision przez kolejne lata. Przynajmniej mamy taką nadzieję. Call of Duty: Warzone jest obecnie dostępne na PC, PlayStation 4 i Xbox One.