Capcom nigdy nie stronił od tworzenia własnych gier na inne konsole. Niedawno wydany i długo oczekiwany Remake Resident Evil 2 był dopiero początek. Capcom już mówi o remake’u Resident Evil 3. Ale wcześniej część starszych gier pojawi się na innej platformie – Nintendo Switch.

Według raportu trzy gry Resident Evil zostaną wydane na Nintendo Switch 21 maja. To zawiera Resident Evil Zero, Resident Evil HD oraz Resident Evil 4. Wydawca zapowiedział, że wszystkie trzy gry będą dostępne cyfrowo na Zmień eSklepjednak ich ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

Te trzy tytuły Resident Evil zostały wydane na różne platformy. Gry zostały pierwotnie wydane na Nintendo GameCube i od tego czasu trafiły na platformy takie jak PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PC, iOS i Wii. Teraz trafiają również na Nintendo Switch. Przedsprzedaż rusza 28 lutego.

Warto też wspomnieć, że Capcom planuje wydanie fizycznej wersji zawierającej Resident Evil HD Remaster i Resident Evil Zero w ramach Resident Evil Origins Collection.