16 lipca 2021 przypada F1 2021 data premiery – dzień, na który z utęsknieniem czekają zagorzali fani serii F1. I nie bez powodu! W ciągu roku seria gier wideo zajęła należne jej miejsce wśród najlepszych serii wyścigowych na świecie, a teraz, gdy zbliża się gra F1 2021, społeczność fanów znów tętni życiem. F1 2020 zebrał wysokie oceny zarówno graczy, jak i krytyków, a teraz nadszedł czas, aby przekazać pałeczkę najnowszej odsłonie słynnej serii.

Zwiastun to dzieło sztuki, a oprawa wizualna to prawdziwa rozkosz dla oka. O ile jednak zwiastun nie zdradza zbyt wiele, twórcy gry F1 2021 udostępnili kilka nowości na oficjalnej stronie gry. Codemasters i EA określiły nadchodzące wydanie jako „doświadczenie nowej generacji” i ogłosiły pierwsze szczegóły dotyczące gry. To jest gra sezonu Formuły 1 2021 i oczywiście spodziewamy się pewnych optymalizacji i ulepszeń rozgrywki, a także zawartości, biorąc pod uwagę zawadiackie wrażenia, jakie mieliśmy z poprzednią grą z serii, oczekiwania są jeszcze wyższe tym razem.

Co nowego w grze F1 2021:

 • Nowe obwody
 • Moment przełomowy
 • Ulepszony tryb kariery
 • Rozpoczęcie sezonu rzeczywistego
 • Ulepszona grafika
 • Doświadczenie nowej generacji
 • Konkurs internetowy
 • I dużo więcej

Wygląda na to, że gracze będą mogli cieszyć się sprawdzonymi funkcjami, a także odkrywać nowe dodatki do rozgrywki F1 2021. Naszą i założymy się, że waszą ciekawość budzi Breaking Point i odnowiony tryb kariery, więc zobaczmy, o co w tym wszystkim chodzi.

Nowe tory do przypalania kół

Zacznijmy od wielkich wiadomości. W grze F1 2020 nie pojawiły się żadne nowe tory z kalendarza ze względu na pandemię COVID-19, jednak w tym roku fani sprawdzą swoje możliwości w trzech nowych dodatkach:

Imola

Imola tor znajduje się we Włoszech, 40 kilometrów na wschód od Bolonii w północnej części kraju. Na dzień dzisiejszy układ toru ma długość 4,909 km i obejmuje 19 tur. Pierwsze Grand Prix w Imoli odbyło się w 1980 roku i zadebiutowało w kalendarzu Formuły 1 roku 2020, jednak z powodu pandemii zostało odwołane.

Portimao

Morze i upał są tam, gdzie prowadzi nas drugi obieg. Położone w Portugalii miasto Portimão oferuje wspaniałe widoki i słynie z jednego z najwspanialszych torów, na których odbywały się zawody Grand Prix. Tor Portimão ma 4,653 km długości, jest nieco mniejsza od Imoli i ma 15 zakrętów.

Tor uliczny Jeddah

Nazwany „najszybszym torem ulicznym” w kalendarzu Formuły 1, Obwód ulicy Jeddah ma zorganizować inauguracyjne Grand Prix Arabii Saudyjskiej w grudniu 2021 roku. Jego układ jest najpotężniejszy ze wszystkich trzech, osiągając długość 6,175 km. Jego piękno jest porażające i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć go w grze.

Należy zauważyć, że te obwody będą dostępne jako bezpłatna zawartość popremierowa, więc nie będą obecne podczas premiery. Pełna lista 23 torów zostanie ostatecznie zaprezentowana w F1 2021, a trzy nowe tory zostaną udostępnione wszystkim graczom do bezpłatnego pobrania po uruchomieniu gry.

Zupełnie nowy tryb fabularny

Być może najbardziej ekscytującą wiadomością, jaką do tej pory otrzymaliśmy, jest zupełnie nowy tryb fabularny o nazwie Breaking Point. Gracze będą mieli szansę wznieść się z szeregów Formuły 2 na wyżyny Formuły 1, poznać subtelności życia znanego na całym świecie kierowcy Formuły oraz zaciętej rywalizacji toczącej się zarówno na torach wyścigowych, jak i poza nimi. Już sam tytuł opowiadania jest dość sugestywny. Wygląda na to, że determinacja graczy będzie testowana aż do punktu krytycznego, aby zobaczyć, z czego są zrobieni i udowodnić, że urodzili się dla koła F1.

Poza tym niewiele wiadomo o rozgrywce i narracji Breaking Point, jednak czy pamiętasz Devona Butlera, który dokonał przełomowego debiutu w F1 2019? Facet wrócił do gry F1 2021 i jest gotowy wstrząsnąć największymi ligami franczyzy Formuły 1. Kiedy rozmowa kręci się wokół F1 2021 – Codemasters nigdy nie zawodzi, więc nie możemy się doczekać kolejnych ujawnień dotyczących rozgrywki w F1 Breaking Point.

W tę grę mogą grać dwie osoby!

Stary, dobry tryb kariery powraca i wreszcie zawiera funkcję, na którą wielu z nas czekało: dostęp do trybu dla dwóch graczy. Możesz nawet wybrać, czy ty i twój przyjaciel chcecie grać w trybie rywalizacji, czy zjednoczyć się w grze kooperacyjnej. Niezależnie od tego, jaki rodzaj rozgrywki wybiorą obaj gracze, każdy kierowca będzie miał pełną kontrolę nad swoimi asystami. To wspaniałe posunięcie ze strony Codemasters i EA, aby umożliwić kooperacyjną rozgrywkę F1 2021 w trybie kariery, który do tej pory zapewniał graczom najbardziej dogłębne wrażenia z Formuły 1.

Paul Jeal, starszy dyrektor franczyzowy F1, skomentował oficjalna strona Codemasters że „Dodanie trybu kariery dla dwóch graczy wprowadza nowe wyzwania do kultowego trybu gry. Gracze mogą teraz wybrać grę kooperacyjną i dzielić się sukcesem lub rywalizować i dążyć do osobistej chwały”, co brzmi co najmniej obiecująco. Dodaje również, że „tworzą większy wybór i nowe sposoby gry. Rozpoczęcie sezonu rzeczywistego pozwala graczom dopasować swoją karierę do sezonu F1”. Tak więc, jeśli chcesz zostać wirtuozem wyścigów Formuły 1 na własną rękę, to oczywiście też jest opcja. Przebudowa trybu kariery zapewnia graczom większą swobodę, co jest zawsze docenianą nowością ze strony twórców gry wideo.

Czy F1 2021 jest warte twojego czasu?

Jeśli lubisz gry wyścigowe, to odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Widząc innowacje w rozgrywce w grze Formuła 1 2021, wydaje się, że nowa gra nie tylko powieli wyjątkowe wrażenia z F1 2020 – najnowsza iteracja może być najlepszą rzeczą, jaka do tej pory przydarzyła się serii. Całkowicie nowy tryb fabularny, ulepszony tryb kariery, tryb wieloosobowy na podzielonym ekranie, przyciągający uwagę tryb My Team i oczywiście prawdopodobnie ulepszone sterowanie i ulepszona grafika, animacje.

Dzięki optymalizacji rozgrywki i zawartości gra F1 2021 może być jednym z największych spektakli wyścigowych w gatunku. Jeśli jesteś długoterminowym entuzjastą serii, nie ma wątpliwości, czy powinieneś zdobyć tę grę, tymczasem, jeśli jesteś zupełnie nowy w serii gier wideo F1, F1 2021 może być wyjątkowym doświadczeniem dla Ty.

Czy F1 2021 jest dostępne na PlayStation 5 i Xbox Series X?

Pamiętacie, jak powiedzieliśmy, że Codemasters i Electronic Arts zdefiniowali najnowszą odsłonę serii jako doświadczenie nowej generacji? Wydaje się, że rozumieli to zarówno dosłownie, jak iw przenośni. Gra F1 2021 będzie dostępna na następujących platformach:

 • PlayStation 5
 • Xbox Series X | S
 • PlayStation 4
 • Xbox One
 • PC przez Steam

Tymczasem F1 2021 (PC) jest dostępna na Steamie, jeśli używasz konsoli ósmej generacji, to jest w porządku. Teraz największą ciekawostką jest wydajność i wygląd gry na konsolach nowej generacji. Ogłoszono również zwiastun F1 2021 PS5 i PS4, ale tak naprawdę nie zawiera on żadnych szczegółów dotyczących wydajności na konsolach, więc pozostaje to tajemnicą. Biorąc jednak pod uwagę, że gra zostanie wydana z najwyższej klasy poprawkami na PlayStation 5 i Xboksa Series X, możemy spodziewać się niezwykle płynnej rozgrywki. Może całe 120 klatek na sekundę z kilkoma spadkami liczby klatek na sekundę? Pomarzyć można.

Czekając na premierę gry F1 2021, zachęcamy do sprawdzenia naszej Kolekcja gier wideo F1 gdzie znajdziesz wszystkie aktualne tytuły Formuły 1!

Jesteś gotowy? Kup klucz F1 2021 i zaznacz 16 lipca w swoich kalendarzach jako Wielki Dzień, kiedy w końcu będziesz mógł wcisnąć pedał gazu i zagłębić się w szaleńcze wrażenia z najbardziej pamiętnych chwil F1!