Jeśli interesują Cię gry wyścigowe, wiesz, że Codemasters należy do najlepszych studiów, jeśli chodzi o ich tworzenie. Są odpowiedzialni za gry takie jak DiRT, Formuła 1 i GRID, które przez lata cieszyły się uznaniem krytyków i powszechnym uznaniem. Teraz wydaje się, że firma robi kolejny krok, aby zapewnić sobie pozycję czołowego twórcy gier wyścigowych, ogłaszając przejęcie Slightly Mad Studios, twórcy Project CARS.

Wiadomość została ogłoszona dn stronie Codemasters który stwierdza, że ​​nowa umowa „Ugruntowuje pozycję Codemasters jako wiodącego na świecie twórcy i wydawcy wyścigowych gier wideo oraz rozszerza swoje portfolio o wielokrotnie nagradzaną grę Project CARS, a także niezapowiedziany hollywoodzki przebój”.

Trudno polemizować z tym stwierdzeniem, ponieważ Slightly Mad Studios rzeczywiście zna się na wyścigach. Firma została założona w 2009 roku i przez 10 lat swojej działalności stworzyła wspólnie z EA kilka gier Need for Speed ​​oraz sfinansowała własny projekt CARS, który dwa lata temu doczekał się kontynuacji. Plotka głosi, że Slightly Mad Studios pracuje obecnie nad trzecią grą z serii Project CARS, która od teraz stanie się kolejną wielką wyścigową serią od Codemasters.

Komunikat prasowy zawiera również obszerne oświadczenie na temat przejęcia od Franka Sagniera, dyrektora generalnego Codemasters:

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy sprowadzić tak niesamowitego twórcę gier wyścigowych do rodziny Codemasters, co jednoznacznie potwierdza, że ​​jesteśmy światową potęgą w tworzeniu tytułów wyścigowych. Dzielimy tę samą pasję i wizję, a nasze nowe partnerstwo przyspieszy nasz rozwój. Wraz z pojawianiem się na rynku coraz większej liczby usług przesyłania strumieniowego i następną generacją konsol do gier, która ma się ukazać w 2020 roku, jest to idealny moment dla Codemasters na zrobienie kolejnego kroku”.

Jedna rzecz jest jednak niezwykle ciekawa. Niektórzy z was mogą pamiętać, jak Slightly Mad Studios próbowało przenieść swoją uwagę na rynek sprzętu za pomocą Zapowiedź konsoli „Mad Box”.. Jednak po tym, jak firma wycofała swój znak towarowy dla nazwy konsoli, nie pojawiła się żadna inna wzmianka o projekcie. Może Codemasters postanowiło w tym pomóc?