Cuphead został okrzyknięty jedną z najlepszych platformówek wydanych w ostatnich latach. Chociaż chwalono ją za wciągającą rozgrywkę, najbardziej charakterystyczną cechą gry jest styl graficzny. Cuphead wykorzystuje styl animacji z lat 30. XX wieku i wygląda na to, że powróci… na Netflix.

Netflix, Studio MDHR i King Features Syndicate ogłosiły nowy serial animowany o nazwie The Cuphead Show, w którym pojawią się znajome twarze (a może raczej kubki?) z gry. Według Netflix nowy serial będzie „komedią opartą na postaciach, opowiadającą o wyjątkowych nieszczęściach impulsywnego Cupheada i jego ostrożnego, ale łatwo ulegającego wpływom brata Mugmana”.

Cuphead Show zostanie wyprodukowany przez twórców gier Chad i Jared Moldenhauer. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą także Dave Wasson, który jest znany ze swojej pracy nad najnowszymi spodenkami Disneya z Myszką Miki, wykorzystującymi podobny styl animacji, oraz CJ Kettler, który niedawno wyprodukował inny serial animowany Netflix Original, zatytułowany Carmen Sandiego.

Chociaż The Cuphead Show nie ma obecnie daty premiery ani zwiastuna, miło jest wiedzieć, że nadchodzi. Czekając, możesz pobrać grę i zobaczyć, dlaczego ta wiadomość tak podekscytowała fanów.