Zwykle nie dzielimy się plotkami, ale ta była całkiem przekonująca. Najwyraźniej Cuphead zmierza do PlayStation Store! Użytkownik Twittera Warrio64 (znany ze swojej wcześniejszej kariery jako detektyw internetowy) udostępnił zrzut ekranu z międzynarodowego PlayStation Store, który wymienia Cuphead jako nową grę na platformie.

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich przecieków, ten należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ wydawca i przedstawiciele PlayStation nie podzielili się żadnymi oficjalnymi wiadomościami, a nie chcieliby, aby dobra zapowiedź poszła na marne. Tym, co daje nam solidniejsze podstawy do wysuwania takich twierdzeń, jest kolejna wiadomość od Geoffa Keighleya, który również udostępnił tweet o swojej następnej aktualizacji Summer Game Fest z „jednym z naszych ulubionych niezależnych studiów gier”.

Jeśli to prawda, a Cuphead naprawdę trafia na platformę PlayStation, Phill Spencer z Xboksa może chcieć przygotować publiczne przeprosiny za kłamstwo podczas premiery Cuphead. Dawno temu przedstawiciel firmy powiedział wszystkim, że Cuphead pozostanie na wyłączność Xbox One na zawsze. Teraz mamy wersję Cuphead na Nintendo Switch i Teslas, a port PlayStation wkrótce się pojawi… Wstydź się, Phill!

W każdym razie gra jest świetna i warta sprawdzenia. Studio MDHR zasługuje na znacznie więcej uwagi, a wydanie na PlayStation może stanowić solidny impuls dla Cuphead i może umożliwić programistom tworzenie większej ilości treści w przyszłości. Poczekajmy i zobaczmy, kto jest kim – mamy nadzieję, że jutro otrzymamy oficjalne potwierdzenie.