Analityk branży gier z zeszłego tygodnia SuperData udostępnił kilka liczb co dowiodło tego, co większość z nas już wiedziała. Cyberpunk 2077 pobił wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży gier cyfrowych i sprzedał się w ponad 10,2 miliona egzemplarzy cyfrowych w ciągu pierwszego miesiąca w sklepach. Oznacza to, że Cyberpunk 2077 jest obecnie rekordzistą pod względem największej premiery cyfrowej gry wszechczasów.

Ta liczba to suma egzemplarzy sprzedanych za pośrednictwem różnych platform pecetowych oraz dedykowanych konsolom sklepów cyfrowych. Zawiera również wszystkie dane dotyczące zwrotów. W oświadczeniu Super data stwierdza się, że ich dane pokazują, że „zwroty nie wpłynęły znacząco na łączną sprzedaż gry”.

Oświadczenie wyjaśnia:

„Udana kampania marketingowa i reputacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zapewniły hype, który sprawił, że tytuł CD Projekt Red pobił rekordy pomimo problemów, w tym problemów z wydajnością na konsolach, częstych usterek i nieokreślonego usunięcia gry z PlayStation Store . Niezwykle wysoki udział sprzedaży cyfrowej (80 procent) miał PC, prawdopodobnie ze względu na wycofanie z PlayStation i ogólny stan wersji konsolowych. Niezależnie od krótkoterminowego sukcesu finansowego, krytyczne reakcje oznaczają, że deweloper będzie musiał teraz zainwestować znaczne środki w naprawę gry, aby odbudować jej wizerunek przed premierą kolejnego tytułu. “

Warto również zaznaczyć, że premiera Cyberpunka 2077 miała znaczący wpływ na całą branżę gier komputerowych. Według statystyk przychody z gier na PC wzrosły w grudniu 2020 roku o 40 procent.

Jednak o ile tytuł studia CD Projekt Red cieszył się sporym zainteresowaniem przez kilka pierwszych tygodni, o tyle tempo wzrostu sprzedaży już słabnie. Chociaż Cyberpunk 2077 planuje wydać w przyszłości wiele aktualizacji, z których pierwsza duża (1.1) będzie dostępna, może to nie wystarczyć, aby zrehabilitować wizerunek gry.

Jeśli nie słyszałeś, pierwsza duża łatka Cyberpunka 2077 jest ogromna (prawie 10 GB na PC i 17 GB na konsoli). Skupia się jednak głównie na naprawianiu stabilności gry i błędów bez dołączania do niej nowej zawartości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej nowej aktualizacji, koniecznie sprawdź oficjalne informacje o łatce tutaj.