Kiedy myślisz, że z gatunku „zombie shooter” niewiele już zostało i że takie gry jak Left 4 Dead, Dying Light, Dead Island czy Killing Floor wydobyły już na światło dzienne to, co najlepsze z tego gatunku, pojawia się jeszcze kilku konkurentów wznieść się, aby ustanowić nowe oczekiwania. Fani są zachwyceni, a biorąc pod uwagę najnowsze ujawnienia, jest się czym ekscytować.

Aby bardziej rozwinąć, gry World War Z i Days Gone zostaną uruchomione w tym miesiącu i wydaje się, że obie gry zorientowane na zombie chętnie podejmą temat, w którym wielu już zostało ujarzmionych. Dzisiejszy artykuł koncentruje się na grze World War Z firmy Saber Interactive. Czego się spodziewać? A jakie nowe elementy rozgrywki gra zamierza wprowadzić na rynek? Przygotuj się, ponieważ gra World War Z ma na celu przedstawienie zombie w zupełnie innym kolorze.

Kooperacyjna trzecioosobowa strzelanka zombie z World War Z jest dostępna na licencji World War Z, która została skonstruowana i po raz pierwszy przedstawiona w powieści z 2006 roku World War Z: ustna historia wojny z zombie a później, w 2013 roku, został wykorzystany w filmie, z którym obecna gra ma ten sam tytuł. wojna światowa Z gra ma zostać wydana 16 kwietnia na platformy PC, Xbox One i PS4, a grę można kupić przed Sprzedaż w naszym sklepie Eneba.

Nadchodzące doświadczenie zombie w World War Z przedstawia oś czasu osadzoną kilka miesięcy po masowej epidemii zombie. Będziesz podróżować przez trzy różne lokalizacje, z których każda oferuje inny klimat i inne zadania do wykonania. Tam i przez całą grę będziesz doświadczać różnych historii ludzi. Gra działa na silniku Swarm Engine, który dodaje niewymiernej ilości intensywności i dreszczyku emocji. Będziesz także mógł grać jako grupa wyjątkowych postaci i wyczuwalnych zombie w zupełnie inny sposób. Chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjach World War Z? Kontynuuj poniżej!

1. Narracja

2. Środowiska

3. Broń

4. Postacie

5. Zombie

Narracja

Pierwszym elementem, który trzeba omówić w World War Z, jest oczywiście narracja. To w końcu trzecioosobowa strzelanka kooperacyjna dla wielu graczy, więc czy możemy w ogóle oczekiwać wciągającej narracji, która uzupełni intensywne sekwencje akcji? Cóż, najwyraźniej deweloper ma dość logiczne podejście do intencji fabularnych takiej gry i chociaż z pewnością tam jest, nie jest to centralny punkt umowy.

wojna światowa Z

Jak wcześniej wspomniano, gra oparta jest na licencji World War Z, więc historia w grze toczy się w tym samym uniwersum, co powieść i film. Deweloper wyjaśnia, że ​​zamiast jednej historii, gracze będą mieli do czynienia z kilkoma oddzielnymi, fragmentarycznymi historiami. Kooperacyjna gra wieloosobowa z solidnymi dialogami zwykle nie działa tak, jak powinna, więc epizodyczne podejście w grze World War Z wydaje się dobrze przemyślaną funkcją.

Jednak, jak wspomniano wcześniej, narracja nie jest głównym celem gry, dlatego jest opowiedziana w stosunkowo prosty sposób. Każdy odcinek będzie opowiadał inną historię, a ostatecznie te historie mają się przeciąć, ale pozostaje to na tablicy planowania treści po premierze. Jak stwierdził dyrektor generalny Saber Interactive, Matt Karch: „Z pewnością jest element fabularny, ale… fabuła jest bardziej motywacją do dostania się na zdjęcia”.

Środowiska

Drugą cechą World War Z, bez której gra po prostu by nie istniała, są jej środowiska. W dniu premiery przeniesiesz się do trzech różnych lokalizacji. Każda z nich zawiera unikalne misje, wciągające wyzwania i mnóstwo niespokojnej akcji przez cały czas. Każda z trzech lokalizacji ma wiele dogodnych taktycznych pozycji strzeleckich, takich jak dachy i różne platformy. Możesz także natknąć się na niesamowicie otwarte przestrzenie, ciasne pomieszczenia i całe labirynty niewiarygodnie wąskich korytarzy.

środowisko wojny światowej

Trzy lokacje World War Z, które będziesz mógł odwiedzić od samego początku, to miasta Moskwa, Nowy Jork i Jerozolima. Znajdziesz tam unikalne dla lokalizacji wyzwania i cele. Na przykład w Jerozolimie twój oddział wojskowy będzie musiał uratować znanego naukowca, a następnie będziesz musiał aktywować bezprecedensowy system broni znajdujący się w opuszczonej bazie, podczas gdy w Moskwie będziesz w zasadzie musiał przemierzać miasto i przetrwać aż dotrzesz do opancerzonego kremlowskiego bunkra.

Bronie

Kiedy świat roi się od szukających śmierci nieumarłych, czy istnieje słodszy dźwięk niż dźwięk kuli? Trzecią cechą World War Z, na którą musisz zwrócić uwagę, jest broń. Szczerze mówiąc, w grze jest ich cały arsenał i będziesz więcej niż mile widziany, aby wykorzystać każdy z nich.

Ta funkcja World War Z oferuje materiały wybuchowe, karabiny, pistolety, karabiny maszynowe, karabiny szynowe, wieżyczki, granatniki i wiele innych broni zniszczenia — wszystko dla Ciebie i Twojej drużyny! A najlepsze jest to, że wszystkie klasy w grze mogą używać wszystkich broni znajdujących się na danym obszarze (z wyłączeniem zestawów specyficznych dla postaci). Łupuj wojskowe skrzynki, gdziekolwiek jesteś, i zacznij strzelać!

Postacie

Miejmy nadzieję, że do tej pory udało ci się nieco lepiej zrozumieć oczekującą historię, środowiska i broń, ale nie zapominajmy o jednej z kluczowych funkcji World War Z, a mianowicie o postaciach w grze! W momencie premiery będziesz mieć obsadę 12 ocalałych, którzy pochodzą z różnych środowisk i będziesz mieć możliwość wybrania i wyznaczenia ich w jednej z sześciu wysoce konfigurowalnych klas. Każda z poniższych klas ma mnóstwo unikalnych atutów i cech, a także charakterystyczny i wyjątkowy styl gry.

Jeśli chodzi o klasy postaci w World War Z, z pewnością trzeba podjąć decyzję. Każda klasa może zapewnić dobre samopoczucie zespołu i pamiętaj, że jest sześć klas, a konfiguracja zespołu składa się tylko z czterech! Można tu stworzyć mnóstwo ciekawych kompozycji zespołowych, która z nich sprawdzi się najlepiej? Czy będzie jakaś meta? Na te i wiele innych pytań odpowie premiera gry, a póki co zapraszamy do zapoznania się z klasami!

Rewolwerowiec – W tym wszystkim chodzi o ciężką broń i duże obrażenia. Dodatkowa amunicja i doskonałe umiejętności strzeleckie czynią z tej klasy prawdziwą maszynę do zabijania zombie.

Piekielnik – Wszystko jest w nazwie z klasą hellraiser. Materiały wybuchowe, ogień, gorąco i uniwersalny chaos to siła napędowa tej klasy. Kontrola tłumu za pomocą granatów i bomb C4 to standard.

Slasher – Z klasą Slasher staniesz się współczesnym zabójcą/rzeźnikiem. Dzięki zwiększonym cechom broni białej będziesz siekać mięso zombie na lewo i prawo, a dodatkowo będziesz mieć oszałamiający paralizator!

Medyk – Nazwij to Medykiem, nazwij to klerykiem, nazwij to kimkolwiek chcesz, klasa pozwala ci dzierżyć Stim Pistol jakby nie było jutra, a także bomba dymna bardzo pomaga, gdy sprawy stają się zbyt trudne.

Złota rączka – Teraz jedyną rzeczą, którą ta klasa naprawdę naprawia, jest licznik śmierci zombie! Dzierż wieżyczki i dostarczaj swoim kolegom z drużyny całą amunicję na świecie. Uważaj Fixera za swoją złotą rączkę na wojnie.

Eksterminator – Podczas gdy Hellraiser otwiera bramy piekieł, Exterminator przejeżdża przez nie przez płomienie! Miny Claymore, koktajle Mołotowa i dodatki do gorących rzeczy definiują tę klasę.

zombie

Ostatnim, ale dalekim od najmniejszego z elementów World War Z są oczywiście zombie. I mój Boże, zombie się zmieniły! Tak samo jak w filmie, tutaj zombie są szybkie, zwinne, chętne do współpracy i nieustępliwe. Zaatakują prosto na ciebie, gdy tylko usłyszą, że wydajesz dźwięk! I nawet nie to jest w nich najgorsze…

zombie z wojny światowej

Najgorszą (jak w przypadku najstraszniejszej) rzeczą zombie w World War Z jest to, że podróżują rojami! Na przykład jeden plac zabaw może pomieścić nawet tysiąc nieumarłych mieszkańców! I naprawdę, widok jest zarówno wspaniały, jak i brutalny. Zombie są napędzane przez stworzony przez programistów Swarm Engine, który nie tylko jest w stanie dowodzić legionami zombie na raz, ale jest również odpowiedzialny za ekstremalne szczegóły krwi i funkcję rozczłonkowania ciała!

Wreszcie, gra World War Z zawiera różne klasy zombie! Niektóre będą szybsze, inne znacznie trudniejsze do pokonania, a jeszcze inne eksplodują po śmierci, rozprzestrzeniając toksyczne opary na obszarze wokół nich. To tylko kilka klas zombie, o których do tej pory wiemy, a deweloper obiecał, że w przyszłości czeka ich znacznie więcej! Z całego serca nie możemy się doczekać oficjalnej premiery gry, ponieważ gatunek „strzelanek zombie” znów się rozkwita!