Ostatnie miesiące w World of Warcraft Classic były pracowite. Miliony ludzi awansowało swoje postacie, oczyszczając wiele lochów i walcząc z pierwszymi bossami rajdowymi. Jednak w ostatnich tygodniach, gdy wielu graczy zakończyło zdobywanie poziomów, zauważalny brak zawartości zaczął być coraz bardziej widoczny, więc Blizzard w końcu wprowadza fazę 2.

Podczas BlizzConu 2019 dyrektor gry Ion Hazzikostas powiedział, że kolejna faza World of Warcraft Classic powinna rozpocząć się bardzo szybko i teraz wiemy, jak szybko. Faza 2 rozpoczyna się dzisiaj od cotygodniowego resetu królestwa, ustanawiającego system honoru PvP i wprowadzających światowych bossów.

System honoru PvP to funkcja, która pozwala twojej postaci zdobywać punkty honoru w grze, zabijając postacie z przeciwnej frakcji na podobnym poziomie. Za udane zabójstwa zdobędziesz Punkty Honoru, które później możesz wymienić na fajny sprzęt zorientowany na PvP. Oznacza to, że od teraz zabijanie w otwartym świecie ma znaczenie i nie jest już tylko zabawą. To z pewnością utrudni zdobywanie poziomów graczom, którym nie udało się wbić poziomu 60.

Powinniśmy również dodać, że dzięki wprowadzonemu systemowi honoru PvP Blizzard usuwa warstwy królestw, aby te światowe starcia były sprawiedliwe, wyłączając zdolność twojej postaci do przeskakiwania między warstwami i unikania nieprzyjaznych członków Przymierza lub Hordy. Gracze, którzy grają na najpopularniejszych serwerach, powinni również pamiętać, że kolejki logowania mogą powrócić. Aby rozwiązać ten problem, Blizzard oferuje darmowe ruchy postaci do innych, mniej zaludnionych królestw.

Na koniec mamy nową aktywność PvE/PvP dla tych, którzy ukończyli już pierwsze rajdy i szukają dodatkowych wyzwań. Wraz z fazą 2 WoW Classic pojawiają się dwaj nowi pretendenci – Azuregos i Kazzak są teraz do pokonania! Możesz więc zacząć zbierać kolegów z gildii i przygotować się do bitwy, aby najpierw oznaczyć Szefa Świata. Spodziewajcie się też jakiegoś łowcy, który sprowadzi Kazzaka do Stormwind.

Następna w kolejce jest faza 3 World of Warcraft Classic, która powinna przynieść Warsong Gulch i Alterac Valley dla graczy PvP oraz rajd Blackwing Lair dla tych, którzy są bardziej zainteresowani częścią gry PvE. Jednak data premiery trzeciej fazy WoW Classic nie jest jeszcze znana.