Jak długo trwa Przebudzenie Linka?

Ponieważ wersja Zelda Link’s Awakening na Switcha nie jest jeszcze dostępna i nie mamy możliwości wiedzieć, ile zostanie dodanych lub usuniętych, możemy jedynie oszacować. Pierwsze wydanie gry na GameBoya może spokojnie zająć około 15 godzin, jeśli grasz w lekkim tempie i nie boisz się eksplorować i sprawdzać różnych sekretów. Można chyba bezpiecznie założyć, że remake powinien mieć podobny czas gry. Zakładając, że chcesz znaleźć wszystkie przedmioty kolekcjonerskie i bawić się w kreatorze lochów, może to potrwać nawet dłużej, nie ma sposobu, aby wiedzieć, dopóki Przebudzenie Zelda Link nie trafi na półki (lub ogólnie na rynek). Należy jednak pamiętać, że liczby reprezentują tylko pojedynczy przebieg; grywalność może wzrosnąć nawet w szacunkowej liczbie.

Gdzie ma miejsce Przebudzenie Linka?

Akcja Legend of Zelda: Link’s Awakening rozgrywa się na wyspie Koholint, gdzie Link zostaje wyrzucony na brzeg na samym początku gry. Jest to żywa i tętniąca życiem wyspa i jest to jedno z niezwykłych wydarzeń, gdy fabuła gry toczy się na obszarze innym niż Hyrule. Wszyscy mieszkańcy wyspy wydają się uroczo czarujący, a wrogowie są zaciekli, a nad Przebudzeniem Zelda Link wisi tajemnica. Do gracza należy odkrycie sekretów wyspy i pomoc Linkowi w znalezieniu drogi powrotnej do domu.

Czy Link’s Awakening to otwarty świat?

Link’s Awakening to nie gra z otwartym światem, to oparta na fabule przygoda polegająca na podbijaniu lochów! Ale nie mylcie się, na pewno w grze jest pewna dowolność. Podczas gdy kierujesz się linią zadań, nikt nie powstrzymuje cię przed eksploracją prawej strony drogi zamiast lewej; określane jest zakończenie i punkty kontrolne, a nie sposób dotarcia do nich. I prawdopodobnie najlepszym wyrazem tego pojęcia w przebudzeniu Zelda Link jest możliwość tworzenia unikalnych lochów, które na pewno cię zaskoczą. Chwyć ten sprzęt, walcz z wrogami, a jeśli w końcu użyjesz tego obejścia z głównej historii, aby stać się silniejszym, nikt cię za to nie ukarze!

Ile lat ma Link w Przebudzeniu Linka?

Ogólny nieoficjalny konsensus to 16. Jest tylko kilka potwierdzonych wieków Linka między różnymi iteracjami serii, więc fani serii mogą tylko zgadywać. W pierwszej grze Legend of Zelda Link ma 12 lat, ale w Zelda Link’s Awakening nasz bohater jest bardziej dojrzały. Najstarszy Link kiedykolwiek miał 17 lat i sześć miesięcy. Można śmiało powiedzieć, że 12 i 17 to marginesy, na których powinny się zmieścić wszystkie inne gry – a przynajmniej tak było przez długi czas. Wraz z pojawieniem się nowych przygód i pewnymi sprzecznymi informacjami podanymi w oficjalnej encyklopedii, możemy tylko spekulować, ponieważ nie ma konkretnego harmonogramu dotyczącego wieku Linka.

Czy Link się reinkarnuje?

Istnieje głęboka i skomplikowana historia dotycząca Linka, Zeldy i całej historii Hyrule. Cała seria, w tym Przebudzenie Zelda Link, jest kreatywne w podejściu do historii. Tutaj znajdziesz odrodzenie, podróże w czasie i inne zabawne przygody, a my polecamy przeżyć to wszystko samemu! Ale najprościej mówiąc, tak – bohater (Link), bogini (Zelda) i wróg (Ganon) zawsze będą krążyć wokół siebie w każdej reinkarnacji. Bogini na samym początku zrezygnowała ze swojej nieśmiertelności, aby jak najlepiej walczyć z istotą zwaną Demise i ostatecznie ujarzmiła ją przy pomocy Bohatera.

Te trzy elementy stanowią centrum serii Zelda, ich niekończące się splątanie jest podstawą wielu konfliktów. Iteracje, takie jak Zelda Link’s Awakening, nie mają zwięzłego miejsca, które łączyłoby się z większą fabułą, ale można śmiało powiedzieć, że kilka gier z serii można połączyć w coś w rodzaju sagi, która służy rozwinięciu podobnych wątków. Najnowszym takim wydawnictwem było Breath of the Wild, zawierające zupełnie nowe wcielenia (ale też nie do końca) trio – będą więc należeć do tej samej grupy gier, ale jednocześnie zostaną usunięte z poprzednich gier. Długa odpowiedź krótka: reinkarnacja ma miejsce, ale może nie zawsze tak bezpośrednio, jak mogłoby się wydawać, a Przebudzenie Zelda Link zawiera tylko wersję Link.

Jak ma na nazwisko Link?

On go nie ma! Jak każdy inny szanujący się bohater, Link woli, by nazywać go fajnymi przezwiskami, takimi jak Master Shortpants lub Mr. Important Hero, dlatego nazwisko nie jest konieczne. Być może w przyszłości się dowiemy, ale na razie jest to tajemnicą. Ale jako poważniejsza odpowiedź, w serii nie ma czegoś takiego jak nazwiska. Niektóre postacie mogą wyświetlać swoje stopnie lub powiązania rodzinne obok ich imienia, ale w większości wszechświat jest zbudowany tylko wokół pojedynczych i pojedynczych imion (dobrym tego przykładem jest Przebudzenie Zelda Link).

Czy Zelda i Link są w związku?

A teraz pytanie o opowieść starą jak świat! Ale oficjalnie nie do końca. W zależności od gry istnieją różne stopnie atrakcyjności, która je łączy. Byli przyjaciółmi z dzieciństwa, księżniczką i rycerzem, bohaterem i boginią – wiele scenariuszy i choć nie jest to jawna miłość, są silnie ze sobą związani w każdej ze swoich reinkarnacji. Oczywiście nigdy nie wiemy, dokąd zaprowadzi nas fabuła w przyszłości, ale ostatecznie tylko deweloperzy wiedzą, jaki jest cel ich relacji. Na przykład Przebudzenie Zelda Link nie zawiera nawet Zeldy, więc trudno byłoby ręczyć za ich związek. Biorąc to wszystko pod uwagę, jeśli chodzi o wrażenia z gry, odpowiedź nie byłaby ani nie, ani tak, to odważne może.

Czy Przebudzenie Linka będzie miało Goombasa?

Tak, ale nie tylko oni! W grze pojawiają się również Piranha Plant i Chain Chomps, którym towarzyszy cała lista wrogów z gier Nintendo. Można je postrzegać jako swego rodzaju ukłon w stronę różnych gier Nintendo, co tylko dodaje więcej radości fanom tego dewelopera. W Przebudzeniu Zelda Link jest kilka opcji projektowych, które składają hołd szczególnie serii Mario (oczywiście jako dodatek do wrogów). Jajo Ryby Wiatru jest podobne do jajka Yoshiego, a jedna z bardziej znanych postaci o imieniu Tarin ma niesamowicie znajome wąsy!

Uwagi końcowe

Cóż, a jeśli te odpowiedzi nie obejmują każdego najmniejszego zawiłego szczegółu, na który szukasz odpowiedzi, zawsze istnieje możliwość uruchomienia jednego z pięknych i delikatnych tytułów o Linku i Zeldzie oraz rozpoczęcia śledztwa, eksploracji i odkrywania biznesu na własne warunki. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kilka niesamowitych ofert na poszczególne tytuły. Więc nie wahaj się i koniecznie je sprawdź!