Odkąd PlayStation Network zostało udostępnione do obsługi PS3 w 2006 roku, pytanie „Czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe?” kręcił się wokół. Aby właściwie odpowiedzieć na to pytanie, należy podkreślić różnicę między PSN i PS Plus, ponieważ jedna z nich jest usługą bezpłatną, a druga wymaga płatnej subskrypcji. Oczywiście usługi, które otrzymujesz między darmowymi i płatnymi subskrypcjami, drastycznie się różnią, dlatego od Ciebie zależy, co każdy z nich ma do zaoferowania i zdecydujesz, czy potrzebujesz korzyści oferowanych w Plusie.

Co zyskujesz dzięki darmowemu PlayStation Network?

Aby wyjaśnić wszystkim, którzy zastanawiają się, czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe dla każdego posiadacza PS4, odpowiedź brzmi TAK! Dostęp do niego nie wymaga żadnych opłat i jest czymś, co każdy w społeczności PlayStation ma PlayStation. Dostęp do PSN ma dwie główne zalety: korzystanie z aplikacji rozrywkowych i dostęp do PlayStation Video.

Aplikacje rozrywkowe umożliwiają korzystanie z usług rozrywkowych, takich jak YouTube, Netflix i wiele więcej! To powiedziawszy, fakt, że możesz uzyskać dostęp do aplikacji za pośrednictwem konsoli, nie oznacza, że ​​otrzymujesz również bezpłatne subskrypcje tych aplikacji. Czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe? Tak, ale nie obejmuje subskrypcji aplikacji innych firm, więc nadal będziesz musiał płacić za subskrypcję Netflix!

PlayStation Video to usługa przesyłania strumieniowego wszelkiego rodzaju filmów i programów telewizyjnych, do której można uzyskać dostęp z dowolnego telewizora Bravia Smart TV, laptopa, komputera PC, smartfona lub tabletu, a także z systemu PS4! Oznacza to, że możesz cieszyć się ulubionymi treściami wideo w dowolnym miejscu, jednak będziesz musiał wypożyczyć lub kupić programy telewizyjne i filmy, aby je obejrzeć. Część, do której PlayStation Network (PSN) ma bezpłatny dostęp, to sama usługa przesyłania strumieniowego wraz z chmurą, która przechowuje całą zawartość, jednak sama treść nie jest bezpłatna.

Jedną rzeczą, którą otrzymujesz za darmo z podstawowym PSN, jest dostęp darmowe gry których jest dość dużo i z pewnością zajmą zwykłych graczy przez dłuższy czas, zanim poczują potrzebę innych gier!

Jedną z najważniejszych rzeczy, których brakuje w podstawowej wersji PSN, jest możliwość grania w większość gier wieloosobowych online. Chociaż odpowiedź na pytanie „czy PlayStation Network (PSN) jest darmowa” brzmi „tak”, bez subskrypcji PS Plus nie będziesz mógł zanurzyć się w trybie wieloosobowym w większości gier i będziesz mógł grać tylko w gry dla jednego gracza oraz gry free-to-play w trybie wieloosobowym, które po prostu nie zaspokajają potrzeb wielu dzisiejszych graczy.

Co zyskujesz z PlayStation Plus?

Wiesz już, że podstawowy dostęp do PSN jest bezpłatny, ale co z PlayStation Plus? Jest to płatna usługa, która ma wiele do zaoferowania każdemu w świecie gier, od darmowych gier po tryb dla wielu graczy, a nawet lepsze oferty na nowo wydane gry! Czy usługa PlayStation Network (PSN) jest nadal dostępna bezpłatnie po wykupieniu usługi PS Plus? Tak, dostajesz wszystko, co miałeś, a potem trochę! Co więcej, gry, które są bezpłatne tylko dla członków PS Plus, są przez większość uważane za lepsze niż te, które otrzymują zwykli członkowie PSN.

Te gry są zwykle dość drogie, jednak masz szansę zagrać w nie za darmo z różnymi grami w ofercie każdego miesiąca, więc nigdy nie zabraknie Ci zawartości! Na przykład w marcu użytkownicy PlayStation Plus otrzymali bezpłatny dostęp do Call of Duty: Modern Warfare Remastered i The Witness! Czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe? Jasne, ale nie ma ofert, które ma Plus. W tym miesiącu Yakuza Kiwami 2 jest o 40% tańsza, a zarówno Hollow Knight, jak i Just Cause 4 są o 50% tańsze wyłącznie dla użytkowników PS Plus w PlayStation Store!

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie ma wątpliwości, że zakup PS Plus to jedna z najlepszych ofert, jakie można dziś uzyskać w świecie gier! Kiedy zdasz sobie sprawę, że cena, którą płacisz za subskrypcję PlayStation Plus, wynosi tylko kilka centów dziennie, zwłaszcza jeśli kupujesz roczną subskrypcję zamiast miesięcznej, łatwo zrozumieć, że nic tak naprawdę nie może się z nią równać! Czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe? Dlaczego więc kiedykolwiek miałbyś za to płacić? Odpowiedź jest bardzo prosta – dostajesz więcej i lepszą zawartość, to bez wątpienia najlepsze, co możesz teraz uzyskać jako użytkownik PlayStation!

Masz PlayStation Plus? Co dalej?

Po pierwsze, podjąłeś właściwą decyzję, kupując subskrypcję PS Plus, nie pożałujesz! Teraz zadaj sobie proste pytanie – po co ci to? Czy chodzi o darmowe gry? Następnie wyjdź i ciesz się nimi, są jednymi z najlepszych w swoich gatunkach, które możesz teraz zdobyć! Czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe? Tak jest i dobrze o tym wiesz, więc musiałeś mieć powód, by zapłacić za najwyższą jakość — PS Plus!

Nie ma teraz absolutnie żadnych ograniczeń – możesz brać udział w grach wieloosobowych i mierzyć się z graczami z całego świata, możesz teraz uzyskać ogromne zniżki na niektóre z najlepszych gier na świecie. Co więcej, uzyskasz nawet dostęp do wersji beta nowych gier, zanim jeszcze zostaną wydane! Zgadza się, drzwi do niekończącego się świata gier otworzyły się przed tobą!

Podsumowując długą historię w skrócie – czy PlayStation Network (PSN) jest darmowe? Zdecydowanie tak, jednak nie oferuje treści, które otrzymujesz z subskrypcją PlayStation Plus, która zachwyci Cię! To spełnienie marzeń o grach i nie obciąża nawet kieszeni tak bardzo, jak można by się spodziewać! Możesz nawet uzyskać 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby upewnić się, że podoba Ci się to, co otrzymujesz! Nie ma w tym żadnych minusów, więc wykorzystaj swoją szansę i zanurz się jak nigdy dotąd!