Ostatnio otrzymaliśmy sporo zapytań użytkowników dotyczących usług Xbox Live, a głównym pytaniem było – „czy korzystanie z usługi Xbox Live jest darmowe?”. Szczerze mówiąc, jest to zarówno bezpłatna, jak i płatna usługa. A dzisiaj przedstawimy wszystkie szczegóły, które powinieneś znać, zanim przejdziesz do niesamowitej zawartości, którą ta internetowa usługa gier firmy Microsoft jest w stanie zaoferować.

Właśnie w tym roku, podczas jego wezwanie do zarobków, Microsoft ogłosił najnowsze dane Xbox Live, które niewątpliwie pokazują, jak popularna jest funkcja Xbox Live dla konsoli do gier. Według firmy liczba aktywnych użytkowników Xbox Live osiągnęła kamień milowy 64 miliony, w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 8 procent!

Czym więc jest ta usługa Xbox Live? Czy korzystanie z usługi Xbox Live jest bezpłatne? Jak działa usługa? Jakie są korzyści z jego posiadania? Czy w końcu „warto”? A jakich wyzwań można się spodziewać, gdy już się w nim znajdzie? – to są cele dzisiejszego artykułu i mamy szczerą nadzieję, że dowiesz się wszystkiego o Xbox Live, gdy ten artykuł dobiegnie końca.

Co to jest Xbox Live?

Aby lepiej zrozumieć usługę Xbox Live i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – „czy Xbox Live jest darmowe?”, musimy najpierw przyjrzeć się temu, co oferuje ta usługa i jaki jest jej cel. Po pierwsze, usługa Xbox Live jest całkowicie niezwiązana z Xbox Game Pass. Xbox Game Pass oferuje tylko jedną wyjątkową funkcję, a mianowicie możliwość grania w ponad 100 niesamowitych gier, kiedy tylko chcesz, za przyzwoitą miesięczną opłatą.

Dla porównania, czy w takim razie Xbox Live jest darmowy? Niekoniecznie. Nie musisz kupować usługi Xbox Live, aby korzystać z niektórych jej funkcji. Jednak pełny potencjał usługi można osiągnąć tylko przy użyciu członkostwa Xbox Live Gold, które wiąże się z miesięcznym kosztem. Ale aby zostać członkiem i korzystać z takich funkcji, jak wersje demonstracyjne, Netflix, Twitch, Crackle, Amazon i innych platform do przeglądania, a także instalować najnowsze aplikacje sportowe, takie jak NFL, WWE, NBA i inne, jest to całkowicie bezpłatne!

Jak działa Xbox Live?

Niezależnie od tego, czy Xbox Live jest bezpłatny, czy nie, usługa online do gier i dystrybucji treści jest zgodna z systemami gier wideo Xbox 360 i Xbox One. Aby korzystać z dowolnej z wielu dostępnych funkcji Xbox Live, musisz oczywiście posiadać konsolę Xbox 360 lub Xbox One, a także stabilnego dostawcę szerokopasmowego Internetu. Jeśli oba wymagania są zaznaczone, możemy zacząć mówić o usługach Xbox Live i Xbox Live Gold.

Oto umowa. Czy usługa Xbox Live jest bezpłatna? Tak, z pewnością tak jest. Ale lepiej zadać pytanie, czy Xbox Live Gold jest również bezpłatny? I to jest nie. Xbox Live to usługa oparta na subskrypcji, za którą można kupić jeden, trzylub rok okresy. Subskrypcję można kupić w systemie Xbox Live, po zarejestrowaniu się i utworzeniu tagu gracza (pseudonim, pod którym będziesz się nazywać i do którego będziesz się odwoływać w usłudze). Innym sposobem nabycia subskrypcji jest sklep detaliczny.

Gry ze złotem

I stąd nasz Rynek Eneby może ci bardzo służyć. Jeśli Xbox Live jest bezpłatny, dlaczego miałbyś chcieć Xbox Live Gold? To naprawdę proste, podczas gdy zwykły Xbox Live pozwala rozmawiać ze znajomymi, udostępniać swój profil, pobierać rzeczy z Xbox Live Marketplace i korzystać z różnych aplikacji, darmowy wariant nie obejmuje możliwości grania w gry online, a to jest duży!

Standardowa opłata abonamentowa w ramach usługi (bez żadnych specjalnych zniżek) wynosi 59,99 USD za rok, 24,99 USD za trzy miesiące i 9,99 USD za miesiąc. Jednak ceny subskrypcji na rynku mogą się znacznie różnić. Odkładając na bok bezpłatne i przecenione oferty Xbox Live, rynki mogą również oferować różne oferty Karty upominkowe Xbox Live a także niektóre z najpopularniejszych Gry na Xbox One. Te oferty nie są zgodne z harmonogramem Xbox Live Marketplace, dlatego zawsze zaleca się przejrzenie wszystkich dostępnych opcji przed dokonaniem ostatecznego zakupu.

Korzyści z zakupu Xbox Live Gold

Tak więc, jak już wiemy, członkostwo Xbox Live ma dwa poziomy. Jest Xbox Live za darmo i Xbox Live Gold. I chociaż funkcje usługi Xbox Live zostały właściwie wspomniane w całym tym artykule, istnieje kilka dodatkowych korzyści, z których można korzystać tylko za pomocą usługi Xbox Live Gold. Czy usługa Xbox Live jest bezpłatna? Tak. Czy Xbox Live Gold jest wart swojej ceny? Stawiasz, a oto dlaczego:

Przede wszystkim jest oczywiście możliwość grania w swoje gry online przeciwko innym graczom. Po drugie, to wyspecjalizowany system dobierania graczy, który został stworzony, aby dopasować cię do graczy o podobnym poziomie umiejętności do twojego. Po trzecie, usługa Xbox Live Gold oferuje liczne cotygodniowe rabaty sięgające nawet 75 procent na gry ze sklepu Microsoft Store. Po czwarte, dwa razy w miesiącu możesz cieszyć się darmowymi grami na Xbox 360 i Xbox One!

Jakie wyzwania czekają z usługą Xbox Live

Niezależnie od tego, czy jest to Xbox Live za darmo, czy Xbox Live Gold, jako gracz konsolowy będziesz musiał stawić czoła takim samym wyzwaniom, jak każdy inny gracz w każdym innym środowisku online dla wielu użytkowników. Trolle, żałobnicy, rezygnujący, hakerzy i wielu innych osobowości są nieuniknione, jednak Xbox Live oferuje wiele środków zapobiegawczych, które pozwalają radzić sobie z takimi toksycznymi zachowaniami graczy i ułatwiają wrażenia z gry.

Każdy tag gracza (identyfikator gracza) może być oceniany i oceniany przez innych graczy za pośrednictwem systemu opinii. Microsoft przegląda raporty i nakłada surowe kary za takie działania. Podane kary nie różnią się w zależności od tego, czy jest to użytkownik Xbox Live za darmo, czy użytkownik Xbox Live Gold, i mogą wahać się od zwykłego ostrzeżenia do zawieszenia, które może trwać do dwóch tygodni. W najgorszym przypadku kara może zakończyć się nawet długotrwałym zakazem.