Uwielbiamy zaglądać za kulisy i wiedzieć więcej o naszych ulubionych grach wideo. Jeśli jesteś taki jak my, oto część 2 interesujących i zabawnych faktów na temat naszej ukochanej rozrywki.

Jeśli przegapiłeś część 1, nadrób zaległości tutaj.

Czy wiedziałeś o tym…

Prawdziwe imię Taila to…

Słodki nerdy żółty lis z Gry dźwiękowe i prawdopodobnie najlepszy film z gier wideo – Sonic the Hedgehog 2, tak naprawdę nie nazywa się Tails. Jego prawdziwe nazwisko to Miles Prower lub mile na godzinę. Hahaha, rozumiesz? Mile na godzinę… Dobra, ruszamy dalej.

Księżniczka Zelda została nazwana na cześć amerykańskiego pisarza

Legend of Zelda: Skyward Sword

Skoro już o imionach mowa, tytułowa księżniczka w Legend of Zelda została zainspirowana i nazwana na cześć żony amerykańskiego pisarza Scotta F. Fitzgeralda, a także samej słynnej amerykańskiej pisarki – Zeldy Fitzgerald. Jednak nazywanie kobiet Zelda nie kończy się na tym, że ukochany aktor Robin Williams, będąc fanem gier Nintendo, nazwał swoją córkę na cześć słynnej księżniczki.

Kończy się szczęście

Niezbadany 3

Dziś regeneracja zdrowia stała się podstawowym systemem każdej gry, jednak w serii Uncharted ta funkcja nazywa się szczęściem. Im więcej obrażeń odniesie Nathan, tym mniej szczęścia dostanie. W międzyczasie wrogowie mają więcej szczęścia, gdy mają do niego wyraźny strzał. Jeśli grałeś w którąś z gier Uncharted, wiesz, jakim naprawdę szczęściarzem jest Nate.

Nawiasem mówiąc, czy złapałeś epizod Nolana Northa w filmie Uncharted?

Tylko oddychaj

RE7 Zagrożenie biologiczne

Resident Evil 7: Biohazard miał zombie, które reagowały na oddech postaci. Aby przeżyć, trzeba było przytrzymać przycisk, aby wstrzymać oddech Ethana w pobliżu wrogów, ale ta mechanika została usunięta, ponieważ testerzy gry również zaczęli wstrzymywać oddech. Kto powiedział gry Resident Evil nie były wciągające?

Głosu Johnowi Marstonowi mógł udzielić…

Przeczytaj Martwe odkupienie

Dziś trudno sobie wyobrazić, że głos Johna Marstona użyczył ktoś inny niż Rob Wiethoff. Swoim występem aktor głosowy uczynił tytułową postać Red Dead Redemption całkowicie swoją. Jednak podczas obsadzania tej roli Rockstar Games chciał i wziął pod uwagę nie kto inny, jak tylko twarz samego westernu – Clinta Eastwooda. Nie wiemy, jak by się to potoczyło, ale z pewnością cieszymy się z sukcesu Wiethoffa.

The Sims powstało po pożarze

Pomysł na oryginalną grę The Sims narodził się po tym, jak twórca gry, Will Wright, stracił w pożarze swój dom i cały dobytek. Rozważał pomysł gry, w której ludzie musieliby zacząć budować swoje życie od podstaw. Chociaż The Sims miało być symulatorem architektury, Wright szybko zdał sobie sprawę, że dodanie do gry simów sprawia, że ​​gra jest o wiele przyjemniejsza.

Gry The Sims miały być symulatorem architektury.

Simsy nie mogą żyć bez…

Skoro jesteśmy przy temacie tzw Gry Simsy, czy wiesz, że pierwszym obiektem, który został zaimplementowany w oryginalnej grze, był… Drumroll, proszę! Stara dobra toaleta!

To wszystko ludzie! Czekajcie na część 3! A jeśli chcesz zagrać w wyżej wymienione gry, możesz je pobrać tutaj: